Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Sizing John je jistota

Ondřej Blahník: Sizing John je jistota
Sizing John v Irish Gold Cupu foto: The Sun

Mítink v Leopardstownu pokračuje dalším dnem a dnes je na programu jeden z vrcholů Leopardstown Christmas Chase, dříve známá jako Lexus Chase.

Ještě před tím se ale dobehnou Christmas Hurdle na 4800 metrů. Zde je favoritkou Apple's Jade, která si minule lehce poradila s Nychols Canyonem, ale ten na rozdíl od ní má jako vítěz Stayers' Hurdle s touto distancí zkušenosti. Radši se tak zaměřím na hlavní dostih.

SIZING JOHN 2:1

Leopardstown - 6. dostih - 16:00 - Christmas Chase

(Tipsport) 2 body

Hlavní dostih v Leoparstownu nabízí prakticky komplet irskou špičku na dlouhých steeplech. SIZING JOHN loni na tomto mítinku startoval ještě na dvou mílích, pak mu ale jeho trenérka protáhla distanci a on od té doby neprohrál a na jaře opanoval i Cheltenham Gold Cup. Do nové sezóny vstoupil také v dobré formě, když s přehledem porazil Djakadama. I když jeho kurz v takhle silně obsazeném dostihu nemá takovou hodnotu, nemá cenu zde vymýšlet proti němu někoho jiného.
Jeho hlavním oponentem je vypsán Mullinsův Yorkhill, který je určitě výborným koněm, ale v nové sezóně nastoupí poprvé a na takhle dlouhé distanci ještě nešel. Kurzy na umístění ostatních čekatelů jsou však dost nízko. Obhájce prvenství Outlander již letos jednou vyhrál, když těsně porazil spolehlivého Road To Respect. V Haydocku mu to ale nemuselo sednout. Loni čtvrtý Valsear Lido zas nastupuje po roce.
Odvážnějším tipem do dálky by tak mohl být veterán Carlingford Lough, který v minulosti na zdejší dráze dvakrát vyhrál Irish Gold Cup. Sice už neběhá v takové formě, ale na jeho finiš při kurzu 4:1 do páteho se to dá risknout.