Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Al Boum Photo jde složit reparát v Punchestownu

Ondřej Blahník: Al Boum Photo jde složit reparát v Punchestownu

Po neúspěšném pokusu o hattrick v Cheltenham Gold Cupu si jde Al Boum Photo napravit pověst v Punchestownu.

 

CLAN DES OBEAUX    V   4,5:1

Punchestown – 18:55 – 5. dostih - Ladbrokes Punchestown Gold Cup (4900 m)

Tipsport   1 bod

Díky zranění se na start domácího vrcholu nepostaví vítěz Cheltenham Gold Cupu Minella Indo. Chybět bude i jeho stájový kolega A Plus Tard, který za ním byl v Cheltenhamu druhý.

Al Boum Photo nedosáhl na třetí vítězství v Cheltenham Gold Cupu a doběhl třetí, když stejně jako v letech před tím absolvoval jediný vítězný start v Tramore. Před dvěma lety byl v Punchestown gold Cupu druhý za Kemboyem, loni skončila sezóny již po Cheltenhamu.

Kemboy vyhrál tento dostih před dvěma lety. Cheltenham mu nikdy nešel do noty, a proto jeho výkon z Gold Cupu není nutné brát tak vážně. Tady lze od něj čekat ofenzivní taktiku, která vedla k jeho výhře v Irish Gold Cupu.

Clan Des Obeaux nezískal hattrick v King George VI Chase a prohrál i v Newbury s nižší váhu nosícím Sectret Investorem. Protože se v minulých letech ukázalo, že distance Gold Cupu 5300 mertů už je na něj příliš, Paul Nicholls s ním Chektenham vynechal a poslal ho rovnou do Bowl Chase v Aintree. Tam vybaven beránky doslova ožil a s velkou převahou zvítězil.

Fakir D’Oudairies se dostával do formy postupně. Dobře už vypadala jeho druhá místa na Dublin Racing Festivalu a v Ryanair Chase. V March Chase Aintree svým soupeřům doslova utekl. Jeho jediný pokus na delší distanci však nedopadl dobře a vytvalost tady bude jeho hlavním problémem.

Melon sice překvapivě bojoval o přední místa v Savills Chse v Leopardsownu, přesto tam v závěru bylo vidět, že jako bývalém proutěnkáři na 2 míle přeci jen vytrvalost schází. V Ryanair Chase v Cheltenhamu zhatil jeho šance již opakovaný start. Ten první najížděl v první linii, z opakovaného se z místa neodlepil tak rychle, nedostal se na svou oblíbenou čelní pozici a po nabrání ztráty byl zadržen. Tady by měl opět pomáhat s tempem, ale otazník nad vytrvalostí tam stále je.

Easy Game je čtvrtým svěřencem Willieho Mullinse z šestice startujících. I přes ukázanou formu před třemi týdny ve Fairyhouse také zatím běhal na kratších tratích.

Verdikt: V tomto dostihu souhlasím s trojicí favoritů. Kemboy se tuto sezónu přiblížil formě z roku 2019 a nepřekvapí, když zde předvede odlišný výkon od Cheltenham Gold Cupu. Přestože v něm Al Boum Photo nedosáhl na hattrick, předvedl velmi dobrý výkon. Na rozdíl od minulých dvou ročníků se v něm šlo rychleji, tady mu to může sednout líp, ale po ztrátě glorioly mě kurz na něj neláká.

Přiznám se, že CLAN DES OBEAX patří delší dobu mezi moje oblíbence. Tady ale na jeho stranu převáží i výkon z Aintree, kde skutečně exceloval. Teď nebude tolik těžit z odpočinku, tři týdny by ale mohli stačit. Jeho kurz jde nahoru a to už mi přijde zajímavé. Podle mě je to spíš tím, že hrají posledního vítěze Punchstown Gold Cupu Kemboye. Většina kanceláří v Anglii ho teď má 5:1, proto bych možná počkal, jak bude v Live Sázkách u Tipsportu.

STARTOVNÍ LISTINA

Tipů: 161 tipů, 47 správných tipů, vsazeno 220,5 bodů, výběr 243,14 bodů, zisk: +22,63 bodů (10,3%, ROI 1,10)

2021: 21 tipů, 6 správných tipů, vsazeno 32 bodů, výběr 43,75 bodů, zisk +11,75 body (36,7 %, ROI 1,36)

2020: 14 tipů, 5 správných tipů, vsazeno 17 bodů, výběr 34,85 bodů, zisk: +17,85 bodů (105%, ROI 2,05)

(Ondřej Blahník)