Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Arc mítink s českou účastí

Ondřej Blahník: Arc mítink s českou účastí

Zítra začíná dvou denní mítink v Chantilly, která je vrcholem celé sezóny ve Francii. Nebudou chybět ani čeští zástupci.

Svěřenec Zdena Koplíka Subway Dancer nastoupí do Prix Dollar (Gr.2, 2000 m). Tam ale nemá moc šanci a je vypsán jako největší outsider dostihu. Při jeho největších úspěších mu také hráli do karet okolnosti. Při vítězství v Gr. 3 si ho nechali soupeři utéct, když byl letos čtvrtý ve stejné kategori, těžil naopak z přepáleného tempa. Další dva by se však podle mě ztratit neměli.

 

Trip To Rhodos 2,85:1

Chantilly - 6. dostih - 17:12

1 - 3 / 1 bod (Tipsport)

Reprezentant stáje Dr. Charváta nastupuje do hlavního dostihu prvního dne Arc mítinku. V Prix du Cadran (Gr.1, 4100 m) běžel již třikrát. V roce 2014 byl šestý, v dalších dvou ročnících čtvrtý. Letos se mu takticky nepovedli první dva starty, když do sezóny vstoupil nezvykle brzo. V posledním startu ale neudělal špatný dojem. V předzkoušce tohoto dostihu byl třetí. Navíc to bylo po několika měsíční pauze, takže by mohl jít ještě nahoru. V dostihu mu utekl favorizovaný Vazirabad, který by si to měl rozdat s vítězem ascotkého Gold Cupu Big Orange. Zbylí soupeři jsou však k poražení.

 

Wireless 2,3:1

Chantilly - 7. dostih - 17:42

1 - 4 / 1 bod (Tipsport)

Náš nejlepší mílař se postaví na start Prix Daniel Wildenstein (Gr.2, 1600 m). V tomto dostihu startoval již loni a skončil čtvrtý. To by mohl být jeho cíl i letos. Letošní Listed vítěz byl naposledy druhý v Gr.3 za Attendu. S ním už se před tím setkal v jiném mílovém dostihu. Wireless byl tehdy pátý, Attendu třetí. A vítězem nebyl nikdo jiný než obhájce loňského prvenství a favorit dostihu Taareef, který tehdy porazil pozdějšího Gr.1 vítěze Al Wukaira. Na toho mít opět nebude, ale jistě patří do okruhu koní, pomýšlejících na umístění a při troše štěstí to opět může vyjít.