Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Arc mítink v Longchamp vrcholí

Ondřej Blahník: Arc mítink v Longchamp vrcholí

Pařížský mítink pokračuje druhým dnem a hlavním bodem bude největší evropský dostih Prix de l'Arc de Triomphe.

 

TALISMANIC 1-5 2,5:1

Longchamp - 4. dostih - 16:05 - Prix de l'Arc de Triomphe

Tipsport 1 bod

Favoritkou je obhájkyně prvenství Enable. Ta měla loni výbornou sezónu a vyhrávala jak na běžícím pásu. Letos jí ale přibrzdilo zranění a na dráhu nastoupila až před měsícem. Byl to specifický dostih, který se odběhl v čtyřčlenném poli na umělém povrchu v Kemptonu a s přehledem v něm porazila stájového druha Crystal Oceana, který byl letos těsně druhý v King George VI and Queen Elizabeth Stakes. To je určitě velmi dobrá forma, s níž tady může pomýšlet na obhajobu. Kurz 2,12:1 tomu odpovídá, ale mě se do něj v takhle početném poli nechce.

Proti ní jde další klisna. Tříletá Sea Of Class na mě udělala dojem v Yorkhire Oaks, kde předvedla působivé zrychlení. Nechala za sebou o 2 délky Coronet, s níž měl co dělat Waldgeist v Prix de Saint-Cloud. Loni druhý z francouzského derby vyhrál poslední čtyři starty a určitě se s ním musí počítat. Šlo ale většinou o nijak početné dostihy, kde tempo nebylo přepálené a kde měl takový ten "francouzský" závěr, kdy zrychlil na poslední dvoustovce.

Tohle by ale mělo být rychlé dost. O poctivé tempo by se měl postarat někdo ze zástupců Coolmoru, kteří potřebují dostih rozjet pro vítěze posledních dvou ročníků St Legeru Kew Gardena a Capriho. To by se mohlo hodit loni druhému Clouh Of Stars, ale podle mě letos nemá tak dobrou sezónu.

Já jsem si tu vybral loňského vítěze Breeders' Cup Turf Talismanica. Tomu by měl rychlý dostih na pevné dráze svědčit, protože v podobných podmínkách byl i druhý v Hong Kong Vase za Highland Reel. Na jaře se pokusil uspět na písku v Dubai World Cupu, ale to pro něj nebylo. Doma se v létě vrátil opět vítězně, i když to byla jen Gr.3 na 2000 metrů a druhý byl Subway Dancer. Vyhrál ale přesvědčivě. V předzkoušce ho sice jasně porazil Waldgeis, ale jak říkám, rychlejší dostih pro něj bude lepší. Proti favoritům se mi jít nechce, ale kurz je slušný i do dálky.

 

 

HAVANA GREY V/M (11/3:1)

Longchamp - 6. dostih - 17:25 - Prix de l'Abbaye de Longchamp

1 bod

Čekal jsem, že Tipsport vypíše i další z dnešních vrcholů. Pokud se tak nestane, je to aspoň pro české turfmany, které v hojném počtu Arc mítink navštěvují. V Prix de l'Abbaye de Longchamp se scházejí specialisté na 1000 metrů. Velkým favoritem je tady obhájce Bataash. Ten tu loni vyhrál suverénně a stejně letos opanoval Gr.2 v Goodwoodu. Několikrát ale také dvakrát prohrál a tady to taky vypadá buď anebo.

Já tady zkusím hrát proti němu někoho s vyšším kurzem. Tím je HAVANA GREY. Ten již loni patřil mezi špičku dvouletých. S Bataashem se střetl ve zmiňovaném Goodwoodu, kde byl šestý a v Nunthorpe Stakes v Yorku. Tam skončil pátý a Bataash jen o příčku výše, když vyhrál Alpha Delphini před Mabs Cross.

Mě tehdy zaujalo, že přestože Havana Grey tehdy cválal stranou mimo pole, což je těžší, umístil se poměrně dobře. V dalším startu již absolvoval normální dostih a vyhrál Gr.1 v Curragh, i když tam se nesešla tak hvězdná sestava. Formu ale má a já ho tady zkusím "prubnout".

 

Statistika tipů v roce 2018:

Tipů: 50, správných tipů: 14, zisk: - 14,93 bodů

(nejvyšší kurzy: Frodon 7,5:1, Raviella 4,5:1)