Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Bless The Wings krosy umí

Ondřej Blahník: Bless The Wings krosy umí
Bless The Wings v oblíbeném krosu foto: news.coral.co.uk

Součástí dnešních dostihů v Cheltenhamu je opět i pro našince zajímavá cross country.

Cheltenhamské cross country jsou asi nejmezinárodnější překážkové dostihy na ostrovech. Loni tu měla po delší době zastoupení i Česká republika a Deligh My Fire i přes pád ostudu neudělala. Častějšími účastníky jsou ale koně z Francie, mezi něž pařil i druhý z Velké pardubické Urgent De Gregaine, který tu byl před měsícem třetí. I tentokrát tu budou mít Francouzi své zastoupení, favorité jsou však koně z ostrovů.

 

BLESS THE WINGS 1-4 3,5:1

Cheltenham - 6. dostih - 16:05

Glenfarclas Cross Country Handicap Chase

(Tipsport) 1 bod

Favoritem dostihu je Josies Orders, který zdejší kros dokázal již několikrát vyhrát a nedávno byl těsně druhý v cross country v Punchestownu. Doprovodí ho jeho stájový druh Cantlow. Loňský vítěz tu před měsícem nestačil na vítězného Kingswell Theatre, jemuž cross country vyloženě sedla. Jejich váhový rozdíl ale tentokrát nebude takový.

Z Francie přijíždí Kapville. Ten se v minulých letech několikrát umístil v Grand Cross Country de Craon, což hovoří o jeho kvalitě. Loňskou sezónu ale vynechal a v letošním ročníku spadl na jednom z terénních skoků. Úspěšný byl jen v menších dostizích. S nízkou váhou ale nemusí být bez šance a jeho kurs 2:1 do pátého vypadá zajímavě.

Gordon Elliott vysílá do dostihu dva zástupce. Tiger Roll má vysokou třídu, tento typ dostihu ale absolvuje poprvé. Mnohem zkušenější je veterán BLESS THE WINGS. Na jaře druhý z Irish Grand National je na této krosové dráze jako doma. Sice zde nikdy nevyhrál, ale vždy bojoval o přední příčky. Jeho aktuální forma sice není nejlepší, když v obou startech v nové sezóně přestal stíhat a byl zadržen, tady by se ale mohl probrat a jeho kurz je určitě zajímavý. Trochu zariskovat, že na své oblíbené dráze opět podá dobrý výkon, by mohlo stát za to.