Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Bryony Frost v chaosu Grand National

Ondřej Blahník: Bryony Frost v chaosu Grand National
Bryony Frost v Cheltenhamu

Slavná Grand National odstartuje již dnes v 18:15. Podmínky v Aintree budou náročné, proto jeden tip, kterému by to mohlo vyhovovat.

Randox Health Grand National Handicap Chase se letos poběží na dráze s označením "heavy" a trať 6900 metrů prověří všech 40 účastníků. Naposledy se za těchto podmínek běželo v roce 2001, kdy vyhrál Red Marauder s váhou 68,5 kg. Dostih tehdy dokončila pouhá čtveřice koní, kteří doběhli s velkými rozestupy. Vyšší váhu nesl jen poslední Papillon, vítěz předešlého ročníku.

Do Grand National jsem uvažoval o více koních a také jsem si jich za malý obnos pár vsadil. Kurzy jsou dost vysoké, žádný vyložený favorit tu není a ve 40 členném poli a za těchto podmínek není nutné se držet jednoho koně. I když i ten mi tu vyšel.

 

MILANSBAR V/M V 34:1 1-5 7,25:1

Aintree - 18:15 - 6. dostih - Grand National

Fortuna 1 bod

Vybral jsem si koně, který ponese jednu z nejnižších vah, což je na takhle těžkém terénu výhodou. MILANSBAR patřil v minulosti k velmi dobrým ultravytrvalcům, když byl například druhý v Midlands Grand National v Uttoxetteru. Loňská sezóny se mu sice nepovedla, letos ale opět podává dobré výkony. Především jeho výhra v Classic Handicap Chase ve Warwicku byla působivá. To je dostih, který loni vyhrál pozdější vítěz Grand National One For Arthur. Ani další dva starty nebyly špatné, když se musel vypořádat se zvýšením ratingu. Před měsícem byl opět druhý v Midlands Grand National v Uttoxetteru, která se odběhla na distanci 6800 metrů za silného deště a koně běželi doslova ve vodě. Je tedy vidět, že Milansbar v takových podmínkách dokáže zaběhnout.

V jeho sedle bude stejně jako při triumfu ve Warwicku Bryony Frost, která již má na svém kontě řadu úspěchů a tady se může stát první ženou, která Grand National vyhrála.

 

Přímý přenos mohou sledovat zákazníci Tipsportu na streamu v Live sázkách.