Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Cheltenham Festival Trials Day

Ondřej Blahník: Cheltenham Festival Trials Day

Dnes je v Cheltenhamu na programu Festival Trials Day s dvěma hlavními vrcholy Trial Cotswold Chase a Cleeve Hurdle.

Původně jsem zvažoval tip na Sky Bet Chase v Doncasteru, ale pak jsem si uvědomil, že tohle závodiště nevysílá Racing TV a proto nebude v nabídce Tipsport Live. Škoda. Nejdřív jsem měl v hledáčku Go Conquer nebo Art Muresque, které už jsem tuto sezónu hrál. Ale pak mě i díky kurzu padl do oka loni pátý Federici. V týdnu se dal sehnat 34:1, teď už je 12:1. Ale těší mě, že má stejný názor také tipař Sporting Life Ben Linfoot. Tak uvidíme.

Ale pojďme na dostihy, které dnes v nabídce Tipsport Live určitě budou.

 

ELEGANT ESCAPE   V  3,75:1

Cheltenham – 15:25 – 4. dostih – Trial Cotswold Chase (Gd.2, 5100 m)

Tipsport Live  1 bod

Ačkoli se jedná o trial na Cheltenham Gold Cup, nikdo z okruhu favoritů se tu neobjeví. Přestože mi už Frodon (3,25:1) vydělal dost peněz a dráhu v Cheltenhamu doslova miluje, přeci jen je to pro mě specialista na 4000 metrů. Tři míle šel jen párkrát na rovných závodištích a nevyhrál.

Proto zde dám přednost ELEGANT ESCAPE, který tuto sezónu běhá ve výborné formě. Byl druhý v Ladbrokers Trophy v Newbury a pak vyhrál Welsh Grand National. To jsou delší dostihy a metry navíc by asi přivítal, ale tohle by mohl zvládnout taky. Na 3 mílích vstoupil vítězně do sezóny a loni tady nezaběhl špatně v RSA Chase.

Terrefort (5:1) do prvního sezónního startu v Sandownu, kde vyhrál Elegant Escape, nastoupil jako velký favorit, ale hodně zklamal. Jeden výpadek nemusí nic znamenat. Loni v Aintree vyhrál Novices‘ Chase (Gd.1) na 5000 metrů. Před tím ale běhal na tratích 4000 metrů, kde byl druhý v JLT Novices‘ Chase. Na tomhle zvlněném terénu múže být 5100 metrů náročnější. Z dvojice trenéra Hendersona reprezentující stáj Simon Munir & Isaac Souede si ho vybral Daryl Jacob i díky zkušenostem se zdejší dráhou.

Šestý z Grand Steeple-chase de Paris Valtor (6,5:1) se na britské půdě uvedl demolicí soupeřů v handicapu v Ascotu. Tady bude konkurence těžší a poprvé si vyzkouší zdejší specifika. Navíc běhal vždy na měkké dráze a dnes by se mělo běhat na „good to soft“.

Minella Rocco (8,5:1) byl druhý v Cheltenham Gold Cupu 2017, od loňského pádu v Irish Gold Cupu se ale na dráze neukázal a tohle bude těžký návrat.

 

UNOWHATIMEANHARRY   V/1-3   12/3,2:1

Cheltenham – 16:35 – 6. dostih – Cleeve Hurdle (Gd.2, 4800 m)

Tipsport Live   1 bod (0,5/0,5)

Populární je tady Aux Ptit Soins (5,5:1), který zde na Nový rok působivě vyhrál handicap na stejné distanci. V 9 letech toho za sebou moc nemá. Loňskou sezónu vynechal. Před tím sice patřil mezi špičku, ale taková hvězda to zase nebyla.

Nízko v kuru je i loňský přední nováček Black Op (6:1). Na Cheltenham Festivalu byl druhý za Samcro a teď měl patřit mezi přední nováčky na steeplechase. I mezi nimi si vedl slušně, ale nechodil čistě přes překážky, a tak se trenér Tom George rozhodl, že ho pořádně zacvičí v letní přestávce a vrátil ho zpátky na proutěnky. Zatím ale běhal dostihy na 4000 metrů a na 3 mílích není prověřen.

To Paisley Park (5,5:1) je na vítězné vlně a poslední dva starty na 3 mílích vyhrál, když v Long Walk Hurdle v Ascotu porazil i špičku. Vše to ale bylo na rovných drahách. Jeho jediný negativní start z Cheltenhamu sice nemusí nic znamenat, ale přesto.

Naopak Midnight Shadow (9:1) posledně v Cheltenhamu v Relkeel Hurdle porazil Wholestone, ale to bylo na distanci 4000 metrů. Wholestoneovi (10:1) by měly metry navíc prospět, když loni tu těsně prohrál s Agrapartem (26:1). To se běželo na hluboké dráze, která Agrapartovi sedne. Dnes bude dráha rychlejší, přesto si myslím, že kurz je trochu přestřelen. Minule to s ním Lizzie Kelly nepochopitelně napálila. Při lepším rozložení sil by tady na tom mohl být líp.

Ve stejném dostihu běžel i UNOWHATIMEANHARRY, vítěz tohoto dostihu před dvěma lety. To měl nejlepší sezónu, loni se trochu trápil. Po operaci dýchacích cest se ale podle mě vrátil dobře, což bylo vidět při výhře v Long Distance Hurdle v Newbury. V Ascotu si před svým pádem vyšlapoval slušně a přestože je mu již 11 let, myslím že stále má co říct a sázka each-way proti mladším dravcům mi přijde v pohodě.

V Ascotu se předvedl i polobratr Thislecracka West Approach (15:1), který se vrátil ze steeplů a z Cheltenhamem má dobré zkušenosti.

Ze steeplů se teď vrací Lil Rockerfeller (23:1). V minulosti patřil mezi přední proutěnkáře a před dvěma lety byl druhý ve Stayers‘ Hurdle. Tuto sezónu přešel na těžké skoky a mezi nováčky zaznamenal sérii vítězství. V posledním startu ale zklamal. Náročný program se na něm již mohl podepsat, ale úplně podceňovat ho také nelze.

Loni patřil mezi přední 3 mílové proutěnkáře Sam Spinner (15:1). Ten oba poslední starty nedokončil. Minule v Long Walk Hurdle dostal kvůli soustředění beránky, ale viditelně se mu nechtělo skákat. To předvedl na prvním skoku a na druhém již svého jezdce „sundal“. Trochu mě překvapuje, že se stejnou pomůckou asi nastoupí i teď, ale možná byl příčina jinde.

The Mighty Don (21:1) patří mezi spolehlivé proutěnkáře na těchhle tratích, ale prosadit se úplně mezi nejlepší bude mít těžké. Aye Aye Charlie (67:1) teď běhá hůř, než loni mezi nováčky.

 

 

Tipů: 74, správných tipů: 21, vsazeno: 104,5 bodů, zisk: - 5,81 bodů