Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Cheltenham začíná krosem

Ondřej Blahník: Cheltenham začíná krosem

Dnes v Cheltehnamu začíná dvoudenní mítink. V programu prvního dne je také cross country, která je součástí Crystal Cupu. Ale i další zajímavé dostihy.

13:45 - Neville Lumb Novices' Chase (Class 2, 5100 m)

Před měsícem jsem tu doporučoval jako tutovku THE WORLDS ENDa, který se mi líbil už na proutěnkách a věděl jsem, že mu pevná dráha vyhovuje víc než měkká, na které minou sezónu většinou běhal. Po působivém debutu na těžkých skocích jsem věřil jeho třídě a přišlo mi to jako průchod. Tehdy ho ale porazil ve steeplechase mnohem zkušenější Ibis Du Rheu (5:1). Tehdy měl ale výhodu 5 lb (přes 2 kila), zatímco nyní ponese o 3 lb víc. Poměr sil by se tak měl otočit.

Kurz 2,75:1 mě ale zvlášť neláká. Sice zůstanu „svému koni“ věrný, ale na nějaké zvláštní doporučení to není. Na startu je totiž i Lil Rockeferer (3:1). Ten patřil na proutěnkách také mezi špičku. Sice mu víc seděli distance okolo 4000 metrů, ale zvládnul i 3 míle. Teď na podzim vyhrál všechny tři steeplechase, z toho dvě byly na 3 míle a jedna i zde v Cheltenhamu.

Do porovnání těchhle nováčků se moc nehrnu a samotného mě zajímá, jak se popasují.

Tip: The Worlds End – Lil Rockeferer – Ibis Du Rheu

 

COGRY   V/1-3   15/3,8:1

15:30 – 5. dostih - CF Roberts 25 Years Of Sponsorship Handicap Chase (Gd.3, 5200 m)

Tipsport Live   1 bod

Hlavní dostih odpoledne je handicap na 5200 metrů. Pokusím se trochu rozebrat účastníky.

Theatre Teritory (4:1) je hodně populární. Minule tu šel dostih, o kterém mluvím výše. Na pevnější dráze hezky „fíroval“ a v rovině ho porazil jen Ibis Du Rheu. To byl jistě hodnotný výkon. Opět se poběží na „good“, což by mu mělo vyhovovat. On dřív běhal spíš kratší dostihy. Jak je vidět, dokáže dát i 3 míle, ale tohle bude ještě o 200 metrů delší.

Rock The Kasbah (6,5:1) mě tady minule nadchnul. Na rychlejší dráze si tu hezky vykračoval, pak vyšlápl kopec a nechal za sebou někdejšího vítěze Cheltenham Gold Cupu Conegree. Dostal ale za to přidáno 6 lb. To sice není ideální, ale zvládnout by to mohl.

Mě se tady hodně líbil i Coo Star Sivola (9:1). Na úvod sezóny sice nezaběhl v Chepstow, ale to ani v minulosti. V Sandownu to nebylo špatné. Tam šel se slušnými koňmi a Elegant Escape pak byl druhý v Ladbrokers Trophy. Mám trochu dojem, že líp běhá na měkčím povrchu. Na jaře tady vyhrál vyloženě na „heavy“. A takové půdy se nedočká.

Singlefarmpayment (8,5:1) je takový spolehlivec. V posledních třech startech tu ve velkých polích nebyl hůř než pátý. Umístěním opět nepřekvapí, ale rating má prostě podchycený.

Mezi šancovými koňmi je i Kerrow (8:1), ten ale na mě zatím moc dojem neudělal. Loňskou sezónu vynechal a před tím běhal mezi nováčky. Při svém návratu v Bangor-Or-Dee sice spadnul na poslední překážce, když se propracoval na čelo dostihu, ale něco, proč bych ho tady měl preferovat, jsem v tom neviděl.

Než jsem se do toho dostihu pustil, rozhodoval jsem se spíš mezi Rock The Kasbah a Coo Star Sivola. To se ale dá hrát tak na vítěze. S místem je to lepší „vracečka“. A trefit v takovým dostihu vítěze, je dost těžké. Nakonec mi padnul do oka COGRY. Ten to dokáže odšlápnout a na rychlejším povrchu to může být výhoda. Minule to bylo možná až moc, když se chvíli snažil měřit s Conegree. Zdejší dráha mu pasuje dokonale a v prvním sezónním startu tady jen těsně prohrál. Kurz má dostatečně vysoký, aby se to dalo pojistit i na místo a já se můžu za menší obnos bavit.

 

AMAZING COMEDY   V  4,3:1

16:05 – 6. dostih - Glenfarclas Cross Country Handicap Chase (class 2, 6000 m)

Tipsport Live   2 body

Tady se nebudu dlouze rozepisovat. Jen lituju, že tenhle dostih jde hrát až Live. Už když v týdnu vyšly přihlášky, zaujmul mě tenhle kůň. Navíc když byl ještě včera po uzavření definitivní startky nabízen v kurzech okolo 8:1. To ale teď již neplatí. Nyní je spolufavoritem dostihu. Není to sice již tak zajímavé, ale já se ho stejně budu držet.

V posledních dvou startech šel velmi dobře ve francouzských krosech. Porazil i nám dobře známého Virtus D’Estruval, i když je pravda, že ten udělal na jednom ze skoků vážnou chybu.

Má ale i zkušenosti se zdejším krosem. Šel ho loni na jaře na Cheltenham Festivalu. Asi kilometr před cílem nastoupil, ale v rovině přes něj přešli čtyři soupeři. Byli to ale zdejší přední krosaři a tehdy nesli všichni stejně.

Nyní ale ponese jednu z nejnižších vah, formu stejně jako minule také má a Felix de Giles, který ho pojede, to tady dobře zná, když tu slavil úspěchy s Urgent De Gregaine.

Ze soupeřů samozřejmě vypadá dobře spolufavorit Josies Orders, pro něhož mluví zkušenosti i forma z posledního startu. Doprovázet ho bude stájový kolega My Mometown (8,5:1), který sice hezky vyhrál kros v Punchestownu, ale nějakou kvalitu jsem za ním neviděl. Je ale pravda, že takový Fact Of The Mater (8:1) mě tady minule taky překvapil.

Naopak zklamání byl pro mě výkon mého oblíbence Bless The Wings (15:1), pro něhož ani teď nemluví nejvyšší váha ani vysoký věk. Po jednom výpadku bych ho ale ještě neodepisoval.