Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Clan Des Obeaux je talent

Ondřej Blahník: Clan Des Obeaux je talent
Clan De Obeaux foto: Martin Lynch - racingpost.com

Mítink v Cheltenhamu pokračuje druhým dnem a má co nabídnout.

Dostihem nejvyšší kvality je na programu Unibet International Hurdle (Gd.2) na 3400 metrů. O čtvrté vítězství se zde pokusí The New One. Ten se nachází v dobré formě, když vyhrál na úvod sezóny a minule na zdejší dráze podlehl jen vysoké váze. Loni tu za ním byl druhý My Tent Or Yours a stejné umístění zopakoval ve třech velkých dostizích na jaře. Pro něj to ale bude sezónní premiéra. Tyto dva veterány vyzve mladý Melon, kterého vysílá z Irska Willie Mullins. Na jaře tady byl druhý v Supreme Novices' Hurdle a stejné umístění získal i v Punchestownu. Novou sezónu začal vítězně.

Přestože já budu na straně mého oblíbence The New One, na tipování je to ale těžké. Vybral jsem si ale jiné dva dostihy.

 

MOVEWITHTHETIMES     1,83:1

Cheltenham - 2. dostih - 13:45

Ryman Novices' Chase (Class 2) - 4200 m

vítěz (Tipsport Live) 3 body

Dostih půjde jen čtveřice koní a velkým favoritem je MOVEWITHTHETIMES. Já s tím plně souhlasím. Již na proutěnkách patřil mezi zajímavé koně. Daří se mu ale i po přechodu na steeplechase, když oba starty absolvoval na zdejší dráze. Nejprve byl čtvrtý na dvoumílové trati, jeho soupeři ale byli silní. Minule mu Paul Nicholls prodloužil distanci a on potrápil i velmi dobrého Finian's Oscara. Za ním skončil dnešní soupeř Coo star Sivola. Zbylí dva Jameson a Kelondra již ve steeplech vyhráli, jsou ale za to váhově penalizováni a ani mě nepřijdou tak silní.

 

CLAN DES OBEAUX      4:1

Cheltenham - 4. dostih - 14:55

Caspian Caviar Gold Cup Handicap Chase (Gd.3) - 4200 m

vítěz (Tipsport Live) 1 bod

Jeden z tradičních cheltenhamských handicapů má jednoho favorita a tím je CLAN DES OBEAUX. V dostihu nastoupí s nejvyšší váhu a bude to pro něj první start v handicapu, takže jeho známka není ověřena. Ale myslím si, že je to ale velký talent a v posledních startech na mě udělal dojem. V Kemtonu těsně prohrál s Whisperem, který pak zaběhl velmi dobře v Newbury, a to ještě udělal na posledním skoku chybu. V Haydocku to pro něj již byla procházka.

Soupeře ale bude mít silné. Jde především o koně, kteří se v Cheltenhamu střetli před měsícem v podobném handicapu. Tehdy vyhrál Splash Of Ginge před Starchitect, Le Prezien a Ballyaltonem. Ti tentokrát budou jinak zatíženi.