Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Cue Card jde v Haydocku na čtvrtý triumf

Ondřej Blahník: Cue Card jde v Haydocku na čtvrtý triumf
Cue Card v Bowl chase v Aintree foto: thesun.co.uk

Hlavní pozornost se dnes v Británii soustředí do Haydocku, kde se Cue Card pokusí o čtvrtý triumf v Betfair Chase.

Ta je spolu s King George VI Chase a Cheltenham Gold Cupem prvním dílem takzvané Chase Triple Crown. Majitel koně, který by uspěl ve všech třech dostizích, by obdržel bonus milión liber.

Cue Card je skutečnou legendou. Již od té doby, kdy na začátku kariéry vyhrál Champion Bumper v Cheltenhamu, patří k absolutní špičce. K jeho největším úspěchům patří vítězství v Ryanair Chase, Ascot Chase a Betfair Chase již vyhrál hned třikrát. Oba pokusy uspět v Cheltenham Gold Cupu však kvůli pádům nevyšly.

Betfair Chase je však jak je vidět jeho parketa. Je to rychlejší dráha, kde se prý cílová rovina i trochu svažuje a on určitě rychlost má. Vždyť dřív běhal především na tratích okolo 4000 metrů a zvládal i dvě míle. Možná by mu vyhovovala rychlejší dráha, ale loni to zvládnul i na hluboké půdě.

Do sezóny vstoupil v Charlie Hall Chase ve Wetherby, kterou vyhrál již v roce 2015, loňský ročník se mu ale nepovedl a ani letos mu to nevyšlo, když se mu nepodařilo překonat jeden ze skoků.

Já jsem Cue Cardův fanoušek, takže mu dám důvěru i nyní, Tipsport ho má 2,75:1, ale přeci jen mu táhne na 12 let a vypadá to, že v top formě byl před pár lety.

Favoritem je Bristol De Mai s kurzem 2,4:1, který se hned na úvod sezóny ukázal v dobré formě, když právě Charlie Hall Chase vyhrál. V jarních vrcholech se mu tak nedařilo, ale jemu spíš vyhovuje očekávaná měkká dráha a na zdejší dráze již také několikrát vyhrál.

Z Irska přijíždí Outlander. Jemu se v druhé půlce minulé sezóny také nedařilo, na vánočním mítinku v Leopardstownu ale zabodoval v Lexus Chase. Do sezóny ale opět vstoupil v plné formě, když vyhrál dobře obsazený dostih v Down Royal. Bookmakeři na ostrovech ho drží maximálně 6:1, tak toho domácí můžou využít, protože Tipsport ho má 7:1.

Na startu je i Tea For Two, s nímž Lizzy Kelly v dramatické koncovce porazila Cue Carda v Bowl Chase v Aintree. Při nedávném vystoupení na stejné dráze se však neukázal v dobré formě, i když šel na kratší distanci, než je pro něj ideální.

Tipsport vypsal ještě dva dostihy v Ascotu. Velkým favoritem Coral Hurdle je na překážkách dosud neporažený Defi Du Seuil. Myslím, že v něm je velký potenciál, pro čtyřletého koně se mi ale přeci jen distance 3900 metrů zdá ještě dlouhá a kurz 1,75:1 neláká. Více podle mě sedne zkušenému L'Ami Serge, který uspěl i ve velkých dostizích ve Francii a je nabízen 4,5:1.

Christy 1965 Chase je více nepřehledná. Já bych zkusil zariskovat na to, že Josses Hill se stejně jako loni na úvod sezóny ukáže v lepší formě, než co předváděl později a 1-4 je 2,85:1. Stájová jednička Nicky Hendersona Nico de Boinville však sedí favoritovi Top Notch (3,5:1).

Trochu jsem doufal, že Tipsport vypíše ještě jeden velký dostih, který se běží v Haydocku a tím je Betfair Stayers' Handicap Hurdle. To se nestalo a můj tip si tak můžete zahrát v Live sázkách.

 

THE WORLDS END 6,5:1

Haydock - 5. dostih - 15:25

vítěz (Tipsport - Live sázky) 2 body

Tohle byl můj tip do Albert Bartlett Novices' Hurdle na Cheltenham Festivalu. V nadějné pozici tam však měl pád. Vše mu vyšlo až následně na mítinku v Aintree. Vítězství zaznamenal i na zdejší dráze, kde v zimě s přehledem porazil sestavu nováčků. Před tím uspěl v menším dostihu v Chepstow na měkké dráze, takže by nemusel mít problém ani s hlubokou dráhou, i když ponese jednu z nejvyšších vah. Při prvním startu v handicapu je otázka správně nastaveného ratingu, já ale v tomhle koni vidím větší potenciál a proto by podle mě jeho nynější hodnota neměla být problém.