Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Cue Card ještě do starého železa nepatří

Ondřej Blahník: Cue Card ještě do starého železa nepatří
Cue Card a Thistlecrack - hvězdy Collina Tizzarda foto: racingpost.com

Hlavním dostihem sobotního programu na ostrovech je Betfair Ascot Chase, kde se představí její dvojnásobný vítěz Cue Card.

Je ale trochu těžší vymýšlet zajímavé kurzy, když se Ester Ledecká se stane olympijskou vítězkou v Super G o setinu sekundy a dá tak vzpomenout na stejnojmenný film o legendárním lyžaři Gustavo Thönim. Navíc v kurzu 100 :1, kterého jsem bohužel nevyužil. Přiznám se, že letos jde olympiáda na druhé straně planety trochu mimo mě. V těch koních se prostě hrabu víc. Tak pojďme na to.

 

CUE CARD 8,5:1 V

Ascot - 16:35 - 5. dostih - Ascot Chase

Tipsport 1 bod

V dostihu jsou populární mladší koně. Loni druhý z JLT Novice Chase v Cheltenhamu Top Notch udělal dojem především na podzim na zdejší dráze a rezervy měl i při další výhře v Tauntonu. Vše asi také neukázal na těžkých skocích zatím neporažený Waiting Patiently, který zas dominoval v půlce ledna v Kemptonu. Třetím v řadě je Coney Island, který doma v Irsku patřil k nadějným nováčkům, jeho kariéru ale přibrzdilo zranění. Před Vánoci se však na zdejší dráze úspěšně vrátil na dráhu. Vhodnější by ale pro něj byl asi delší dostih. Frodon sice působivě vyhrál handicap v Cheltenhamu, tamní dráha mu ale podle mě sedne lépe. V Ascotu na podzim na Top Notche zráce 10 délek.

CUE CARD je hvězdou posledních let. Tenhle dostih již vyhrál dvakrát a loni své soupeře doslova deklasoval. Letošní ročník se mi ale zdá silněji obsazen. Navíc ve svých 12 letech již nevypadá, že je v té nejlepší formě. V sezónním debutu ve Wetherby spadl, když na mě v průběhu neudělal přesvědčivý dojem. On ale do sezóny vstupoval dobře výjimečně. Betfair Chase v Haydocku ale vyhrál třikrát. Hluboká dráha, přestože i na ní dokázal zaběhnout, však pro něj nebyla ideální, na rozdíl od vítězného Bristol De Mai. Za ním byl Cue Card hodně daleko, ale na úrovní Tea For Two, který byl následně druhý v King George v Kemptonu. Stále se tedy dokáže potýkat s velmi dobrými koňmi a podle jeho trenéra Collina Tizzarda byl na tenhle dostih speciálně připravován a v sedle bude mít svého stálého partnera Paddyho Brennana. Na "mlaďochy" by tedy stále mohl mít a kurz je lákavý, když 10:1, v němž ho nabízejí britské sázkovky by byl ještě lepší.

 

CH'TIBELLO 2,7:1 V

Wincanton - 15:45 - 3. dostih - Kongwell Hurdle

Tipsport 2 body

CH'TIBELLO tady loni bojoval s Yanworthem, což je velmi dobrý kůň. I tuto sezónu podává kvalitní výkony. Čtvrté místo v Cheltenhamu bylo slušné, když první byl druhý z Champion Hurdle My Tent Our Yours a druhý The New One, kterého prohnal i v Champion Hurdle Trialu v Haydocku. Jeho největší soupeři Call Me Lord a Elgin běhali handicapy a i když si v nich vedli dobře, větší šance má zástupce rodiny Skeltonových.

 

WILD WEST WIND 4,2:1 V

Haydock - 16:15 - 4. dostih - Grand National Trial Handicap Chase

Tipsport 1 bod

V tomto trialu na Grand National je největší hvězdou její předběžný favorit Blaklion. Po vítěztví v Becher Chase vystoupal jeho rating na 161 lb a to je zkutečně hodně. Na očekávané hluboké dráze se jednoznačně nejvyšší váha v poli pronese. Naposledy v Haydocku přesvědčivě vyhrál The Dutchman, což bylo v handicapu také na hluboké dráze. Za to mu také rating dost vyrostl. Já se tady přidržím koně, kterého jsem již tipoval do Welsh Grand National. Tu WILD WEST WIND nedokončil, když spadl ve vedoucí pozici na jedné z překážek. Jednalo se sice o úplně jibý druh dráhy, on ale má na svém kontě i výhru ve Wincantonu, což je podle mě také rychlejší méně náročná dráha. Tady může využít příznivé váhy a já doufám, že "poletí jako vítr".