Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Darien může potrápit favority

Ondřej Blahník: Darien může potrápit favority
Darien prohrává v Ceně TRM s Hello Hobby - foto: Jana Syručková

Hlavní dostih prvního chuchelského odpoledne je tradičně Gomba handicap. Na některé účastníky jsou vypsány zajímavé kurzy.

DARIEN V/M 1 bod

16:30 - 6. dostih - Velká Chuchle - Gomba handicap

Tipsport vítěz 25:1, 1-3 5:1

Handicap je podle očekávání vyrovnaný, kurzy tomu ale tolik neodpovídají. Favorité jsou dost nízko, outsideři zas dost vysoko.

Jedním z favoritů je oprávněně Nine Ou Four, který u nás patří ke špičce. Neztratí se ale ani ve Francii, kde se již letos umístil ve třech menších dostizích. Oproti ostatním je tedy již rozběhaný a to je velká výhoda. Jeho kurz je ale jen 3:1, to je v takhle vyrovnaném dostihu málo.

4:1 má obhájce prvenství Master Of Gold, ale myslím, že letos to bude mít těžší. Více se mi líbí vítěz EJC Million Ultimate Fight, který vzbuzuje respekt svojí třídou, ale 64 kg na hřbetě je dost. Ani kurzy na ně moc neosloví.

Zaměřil bych se tedy na kurzy z opačného spektra. 25:1 je nabízen Lexceed, který loni na jaře působivě vyhrál v Mostě. Od té doby ale měl zdravotní pauzu a nyní nastoupí pod novým vedením a radši počkám, jak se teprve ukáže.

To Mayda, která je 20:1, se umístila v jedničkách v Bratislavě a ve Svatováclavské ceně byla pátá, což je slušný výsledek. Vyhrála si zkraje sezóny i trojku v Chuchli, když tehdy šla teprve s formou nahoru. Může mít šanci, ale kilo přes váhu, které v takovém dostihu ponese, zamrzí.

20:1 má i loni pátá Anitschka. Tehdy byl ale její rating ovlivněn jejím vítězstvím ve Svatováclavské ceně minulou sezónu. Loni stále patřila ke sprinterské špičce, ale handicap jí postupně klesl o 9,5 kg. To je tady velká výhoda a jako tip vypadá zajímavě, koně z jejího střediska ale často potřebují start na rozběhání.

To DARIEN loni vyhrál hned svůj první start, i když se nejednalo o silně obsazený dostih. Po něm se zařadil mezi sprinterskou špičku a nevedl si tam špatně. Dařilo se mu především na chuchelské dráze, kde byl druhý v Ceně TRM na derby dnu za Hello Hobby a stejné umístění bral i v předzkoušce Svatováclavské ceny. S nízkou váhou 52,5 kg se tady nemusí ztratit a kurz 25:1 je dost. Dá se hrát i na "tabuli" 2,5:1, ale já myslím, že v takhle otevřeném dostihu se zariskovat menší sázkou vítěz/místo vyplatí.