Ondřej Blahník: Do Aintree na Becher Chase

Kromě mítinku v Sandownu nabízí bohatou nabídku dostihů i závodiště Aintree u Liverpoolu, kde se poběží Becher Chase na okruhu Grand National.

Kromě známého handicapu je hlavním bodem i Many Clouds Chase na 5000 metrů. Tam jsem měl vyhlédnutého obhájce loňského prvenství Definitly Red, který se již v této sezóně vítězně rozběhal ve Wetherby. Ještě včera byl v nabídce sázkových kanceláří 2,5:1, po seškrtání startovního pole na čtyři účastníky již má kurz 1,5:1, což není nic pro mě.

Jeho soupeři budou druhý z King George VI Chace Double Shuffle (3,3:1), který však v dalších startech nepodával tak přesvědčivé výkony, a vítěz Grand National 2017 One For Arthur (7,77:1), který se na dráhu vrací po vynechané sezóně.

BALLYOPTIC    V/1-3    7,5/2,85:1

Aintree – 14:30 – 4. dostih – Becher Handicap Chase (5200 m, 150.000 liber)

Tipsport    1 bod

Mě se tady líbí BALLYOPTIC. Ten má za sebou úspěšnou sezónu mezi nováčky na steeplechase a před tím patřil mezi špičku proutěnkářů na dlouhých distancích. Dostih se běží na okruhu Grand National se známými specifickými skoky, s nimiž zatím nemá zkušenosti, ale myslím, že by s tím neměl mít problém. Také co se týká půdy, vypadá flexibilně. Loni vyhrál jak na hluboké dráze ve Wetherby, tak na konci sezóny těsně prohrál Scottish Grand National na „good“.

To favorit Blaklion (5,5:1) má s tímto okruhem bohaté zkušenosti. V Grand National 2017 byl čtvrtý a loni tento dostih vyhrál. Tehdy ale měl rating o 5 lb nižší a to je v handicapech vždy důležité.

V okruhu favoritů je i Crosshue Boy (8:1). Ten na jaře v Ayru těsně předstihl minulý týden v Ladbrokers Trophy třetího Dingo Dollar, ale to se běželo na pevnější dráze a před tím se spíš specializoval na distance okolo 4000 metrů.

Na dráhu se vrací po skoro dvou letech třetí z Cheltenham Gold Cupu 2016 Don Poli (8:1). S nejvyšší váhou v poli si ale na návrat nevybral zrovna jednoduchý dostih.

Zajímavým koněm je Highland Lodge (15:1). Ten si odběhne v sezóně dva dostihy, nikdy ale nevynechá Becher Chase, v níž v posledních třech letech nebyl hůř jak třetí. Jeho umístění má ale klesající tendenci, když byl první, druhý a třetí.

Mě se tu ještě líbí loňský vítěz Midlands Grand National Regal Flow (15:1), který se zas trochu seběhal a vyhovuje mu měkká dráha. Potřeboval by ale možná ještě měkčí, je to vyložený bláťák.