Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Do Chuchle i na Gran Premio

Ondřej Blahník: Do Chuchle i na Gran Premio

Dnes jsou dostihy v Chuchli, ale i největší italský steepl Gran Premio Merano opět s výraznou českou účastí.

Bookmaker Tipsportu si počkal s vypsáním 7. dostihu ve Velké Chuchli, na který jsem se docela těšil a skutečně jsem si tam našel tip. Nevynechám ale hlavní událost italské překážkové sezóny.

 

KOSTIYA V 5:1

Velká Chuchle - 7. dostih - 16:00

Tipsport 1 bod

Tenhle dostih jsem už dělal v našich Rozborech, takže o účastnících si tam můžete přečíst můj názor. Bookmaker s mým názorem často souhlasí. Mě se tam nejvíc líbí KOSTIYA.

Ta se hned velmi dobře předvedla na jaře při debutu, kdy byla rovnocennou soupeřkou později druhé v Jarní ceně klisen Rabbit Havaně. Kostiya však posun mezi špičku v dalším startu nezvládla a skončila v Jarní ceně klisen za soupeřkami. Pak sice sestoupila do trojek, ale v Lysé proti zkušeným soupeřům. Dostih na 1700 metrů měla slušně rozjetý, když se držela za vítězným Golden Alighieri, který nebyl daleko ve Velké jarní, postupně ale začala odpadat. Na to tým správně zareagoval a v dalších startech jí zkrátil distanci.

Poslední vystoupení v Chuchli vypadalo velmi dobře, když 1000 metrů na ní bylo trošku krátkých. 1200 metrů bude pro ni ideálních. Sedí i další věci. Startovní box č. 1, protože dokáže rychle odskočit, i Adam Florian, který s ní již vyhrál ve Slušovicích a jeho jezdecká úleva je podle mě vyšší než jsou jeho kvality. Kurz 5:1 tak musím vzít.

Ještě tady zmíním koně, který má celkem slušný kurz 17:1. Taell to na jaře zkoušel bez úspěchu mezi lepšími tříletky. Jeho výkony po sestupu níže ale nejsou tak špatné, jak na první pohled vypadají. Ve Varech nosil proti soupeřům s vyšším ratingem nejvyšší váhu. On není brzy na nohou a tak posledně byl na 1000 metrů po startu prakticky bez šance. Přesto nezaběhl špatně. Přidání metrů mu jistě pomůže. Tady snad jen vadí, že díky tomu, že ponese minimální váhu, nezužitkuje celou váhovou úlevu své jezdkyně. Proti svému tipu tady nepůjdu, sázky do dálky už v tak vyrovnaném handicapu tak zajímavé nejsou, tlačí se tu dost kandidátů. Ale kurz mi přijde zajímavý.

 

 

LE COSTAUD V 4:1

Merano - 7. dostih - 17:20 - Gran Premio Merano

Tipsport 1 bod

Na startu největšího italského překážkového dostihu bude loňský obhájce AL Bustan (2,5:1). Ten se v Itálii zabydlel a vyhrává jeden dostih za druhým. Letos v Grande Steeplechase D'Europa s přehledem porazil Defit D'Estruval s francouzským ratingem 65 kg. Posledně sice finišem stihl jen druhé místo, ale to bylo na kratší distanci a Company Of Ring nesl o 3 kg méně. Opět s Janem Faltejskem v sedle mají velkou šanci loňské prvenství obhájit.

Já jsem se ale i díky kurzové nabídce přiklonil na stranu dalšího francouzského hosta LE COSTAUD. Ten již v Meranu startoval před dvěma lety, kdy přesvědčivě dominoval v Grande Steeplechase D'Europa a nechal za sebou i vítěze Gran Premia Kazzio. Loňskou sezónu sice vynechal, ale letos si vede opět velmi dobře. Vyhrává jak chce. Sice na distancích do 4000 metrů, ale jak ukázal v Grande Steeplechase D'Europa, zvládne i delší tratě. Minule sice v Auteuil prohrál, ale to byly haies a měkká dráha mu nemusela sednou. Jeho rating na steeplech je slušných 68 kg.

Na závěr jenom taková úvaha. Nechápu proč s čtyřnásobným vítězem Grand Steeple Chase of Flanders Taupin Rochelais nejdou Gran Premio. Letos tam jasně porazil i s mnohem vyšší váhou Defit D'Estruval a Francouzi mu za to dali známku 75 kg. Druhé místo z Gran Corsa Siepi di Merano sice není špatné, ale nevím, jestli je to úplně jeho disciplína.

Účastníky Gran Premio Merano hezky rozebrala Míša Moricová na Galopp News.

 

Statistika tipů v roce 2018:

Tipů: 47, správných tipů: 13, zisk: - 15,93 bodů

(nejvyšší kurzy: Frodon 7,5:1, Raviella 4,5:1)