Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Do Haydocku láká nejen vítěz Grand National

Ondřej Blahník: Do Haydocku láká nejen vítěz Grand National

Kromě dostihů v Ascotu, nabízí zajímavý program i závodiště v Haydocku.

 

V Haydocku jsem měl původně vybrán tip do Peter Marsch Chase, ale kurz byl tak lákavý, že se dalo tušit, že se nakonec na startu neobjeví. To se také stalo.

Ze startujících jsem si nikoho nevybral. Dostih poutá pozornost především druhým návratem vítěze Grand National 2017 One For Arthur. Ten se již po vynechané loňské sezóně představil v Aintree, jeho účast v Many Clouds Chase ale neměla dlouhého trvání, když chyboval na jedné z prvních překážek. Teď se pokusí o reparát, s nejvyšší vahou v poli se mu ale velké šance nedávají, přestože trenérka Lucinda Russell tvrdí, že je na tom dobře.

 

Do sedla One For Arthura se vrací jeho stálý jezdec Derek Fox, který s ním uspěl v Grand National

 

GLOBAL CITIZEN   V  5:1

Haydock – 15:40 – 4. dostih – The New One Hurdle (Gd.2, 3100 m)

Tipsport Live   1 bod

Já zkusím tip v dostihu, který se dřív jmenoval Champion Hurdle Trial, dnes ale nese jméno čtyřnásobného vítěze tohoto dostihu The New One. V pětičlenném poli je favoritem bělouš Silver Streak (2,75:1), který tuto sezónu běhá ve výborné formě a poté, co uspěl v handicapech, zaběhl velmi dobře i minule v Cheltenhamu, kde nestačil jen na Brain Power, když za sebou o 2 1/2 délky nechal Western Rydera (4,5:1), jehož posledně v Ascotu porazil Mohaayed (4,5:1).

Pingshou (11:1) patřil mezi přední nováčky, po vynechané loňské sezóně to ale dvakrát zkusil bez úspěchu ve steeplechase a teď se opět vrací na proutěnky.

Mě se tady líbí GLOBAL CITIZEN. Ten se na úvod sezóny předvedl dobře v handicapech. V Christmas Hurdle v Kemtonu ale na nejlepší nestačil. Tam ale přeci jen byla velká kvalita, když suveréna Buvair D’Air porazila Verdana Blue. Dostih tehdy tradičně odvodil, v rovině ale trochu „visel“ doleva. Jeho trenér Ben Pauling tvrdí, že příčinu odhalili, nicméně by mu mělo pomoci, že tentokrát se jde na druhou ruku. Dostih je vyrovnaný a já sázím na to, že v tomhle kurzu v něm má co říci.