Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Do Merana s Čýrirayem

Ondřej Blahník: Do Merana s Čýrirayem

Vrcholem prvního dne mítinku v italském Meranu je Gran Corsa Siepi di Merano. Největší italský dostih přes tamní siepi na 4000 metrů.

Francii bude zastupovat dvojice běloušů. Champ de Bataille (3:1), kterého povede Jiří Kousek, má doma velmi dobrý rating 66 kg a na jaře byl druhý v Listed v Auteuil. V dalším startu na něj byli soupeři silní a neuspěl ani naposled v Listed. Taupin Rochelais (7,5:1) šel jinou cestou, když vyhrál poslední dva ročníky Grand Steeple-Chase des Flandres ve Waregemu.

Favoritem je vypsán maďarský český odchovanec Diplomata (2,2:1), který naposledy s výrazným náskokem oplatil porážku z Merana slovenské Meny Bay navíc na její půdě v Bratislavě. Domácí zastupuje Chiaromonte (7:1) s Pepou Bartošem.

A pak je tu tradiční početná výprava českých vyslanců. Váňův Notti Magiche (5:1) startuje v Itálii stále a patří tam k předním proutěnkářům. V Meranu si vyhrála i Terapena (10:1) a Kifaaya (5:1) tam loni patřil mezi špičku čtyřletých. Naposledy si ale vyhrál předzkoušku Poplerova memoriálu v Pardubicích.

Přechod do krosů letos zaznamenal i Chicago (30:1), kterému se před tím na siepi v Itálii dařilo a loni vyhrál Křišťálový pohár v Pardubicích. Při návratu na svou oblíbenou disciplínu může pookřát, Diplomatu loni v Pardubicích porazil a jejich rozdíl kurzů je značný. Sázka 3,5:1 na "tabuli" nemusí být od věci. Já však vybírám dalšího českého nájezdníka.

 

Čáriray 3:1

Merano - 17:25

1-5, 1 bod (Tipsport)

Čáriray je sice už veterán, má ale již něco za sebou a stále dokáže podávat dobré výkony. Je vítězem Křišťálového poháru i Stříbrné trofeje, v níž byl loni druhý za suverénním Anakingem, ale porazil Sundaru. Letos na jaře vyhrál v Bratislavě a ve Váňově poháru ve Varech byl třetí. Tam však šel hodně defenzivně a první neohrozil. Poslední vystoupení v Meranu však bylo dobré. Na bojující dvojici Notti Magiche - Chiaromonte sice neměl, ale ze třetího místa neztrácel tolik a porazil Tahiniho, který vyhrál právě ve Varech a naposledy i velmi dobře obsazený Zlatý pohár EŽ v Chuchli. Dostih to byl ale na 3300 metrů, což pro oba nebyla ideální distance.

Čáriray již přeci jen má svůj věk a ve svých 10 letech není žádný rychlík. V dostizích se navíc rozchází zvolna a uplatňuje svůj táhlý finiš. 4000 metrů by mu teď mělo sednout víc, jeho forma graduje na podzim a v Meranu by ho mohla potkat i jeho oblíbená měkčí dráha. Na vítězství (kurz 22:1) by to být nemělo, ale pár soupeřů by porazit mohl.

Čáriray naposledy třetí v Meranu