Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Do Mostu i Bratislavy

Ondřej Blahník: Do Mostu i Bratislavy

Moje dva tipy na jak na páteční Most, tak v neděli do Bratislavy.

QUINTERO 1-3 1,95:1

Most - pátek - 14:00 - 7. dostih

Tipsport 3 body

Tento dostih jsem jsem dělal v rozborech a přišlo mi, že nejvíc šancí má vyrovnaná trojice koní. Nakonec jsem tam vytáhl Fact And Figures, který možná nemá tolik třídy jako Benediction, která ho naposledy i s vyšší váhou porazila v Chuchli, ale poprvé půjde na mostecké dráze a při jeho ofenzivním stylu by mu její profil s krátkou rovinou mohl vyhovovat.

To platí i o Quinterovi. Ten zaběhl velmi dobře ve slovenské Velké jarní, kde jen těsně prohrál s Beau Massagot, na něhož to sice bylo dlouhé a v konci začal bočit. Ani Quintero nešel v rovině čistě a i když je asi o něco "delší", i pro něj jsou lepší spíš dostihy do 1600 metrů.

Přes tento výkon mě zaujaly púoměry kurzů, jaké jsou na tyto koně vypsány nyní v dostizích. Zatímco Beau Massagot je s kurzem 2,8:1 favoritem nabitého sprintu na Turf Gala, Quintero je v Ceně jezdectví až 7,5:1. V 9 koních by podle mě měl být poměr do třetího při tomto kurzu tak 2,3:1, ale protože si myslím, že by Quintero měl být zmíněné dvojici mnohem vyrovnanějším soupeřem, kurz 1,95:1 určitě beru.

 

ULTIMATE FIGHT 1-3 2,25:1

Bratislava - neděle - 16:35 - 5. dostih

Tipsport 2 body

Sprint na Turf Gala (dlouhý název je pro mě nezapamatovatelný :) ) je tradičně silně obsazený. Favoritem je vítěz zdejší Velké jarní Beau Massagot, který ve Francii běhal slušně na krátkých tratích a vlastní tamní rating 41 kg, když se neztratil ani v Listed. Kurz 2,8:1 je ale na mě trochu nízký.

Je zde totiž i Pretorian (4,85:1), který před dvěma lety vyhrál EJC Million v Chuchli. Loni na tom tak dobře nebyl, i když tady o derby dnu vyhrál Cenu Mysa na 1000 metrů. Letos ale velmi dobře zaběhl v Itálii, kde byl druhý v Gr.3 na 1200 metrů. Racing Post ho za tento výkon cení známkou 104 lb, což se mi v italské konkurenci zdá moc, přesto je to velmi dobrý výkon, který ho tady pasuje mezi favority.

Mezi ně je řazen i vítěz Svatováclavské ceny Mr Right (4,5:1). To je jistě dobrý kůň, ale v Bratislavě nejlepší výkony nepodává. On je trochu větší a mostecký oblouk je přeci jen víc prostornější.

Já si myslím, že je tady v dobrém kurzu loňský obhájce Ultimate Fight (7,5:1). I on je vítězem EJC Million. Letos zaběhl slušně ve Francouzských Listed. Poslední start se mu tak nepovedl, když zpočátku dost puloval. Z "devítky" to tady nebude mít úplně jednoduché, ale snad se trochu schová. Rating má ve Francii 41,5 kg, což je srovnatelné s favoritem a kurz do třetího 2,25:1 mě přijde dobrý.

Loni tady málem vyhrál Báthory. Přiznám se ale, že v maďarských formách se moc nevyznám. Naposled na přímé dráze poměrně snadno prohrál a na rozdíl od loňska půjde letos z vnějšího boxu.