Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Do Mostu i na Skotkou národní

Ondřej Blahník: Do Mostu i na Skotkou národní

Po týdnu je tu další Grand National, tentokrát ve Skotku. Ale nešel jsem si tip i na dostizích v Mostě.

V sobotu se na závodišti v Ayru odběhne mítink, na jehož programu je další významná Grand National na ostrovech. U nás jsou v sobotu dostihy v Brně, kde jsem se koukal na hlavní steepl, ale tam to asi v 5 koních sedí. Tamas tam sice na podzim vyhrál, ale Tymian má skutečně markantní váhovou výhodu. Z dosud vypsané nabídky jsem si ale našel tip do Mostu.

 

VERDANA BLUE   V  7:1

Ayr – sobota – 15:25 – 3. dostih – Scottish Champion Hurdle (handicap, 3200 m)

Tipsport Live   1 bod

Jedna z hvězd sezóny VERDANA BLUE sice nastoupí do handicapu s vysokou váhou, ale díky úlevě 7 lb Connora Brace nebude nejvyšší. Ten jezdí prakticky první sezónu převážně pro Fergala O’Briana. Ze 166 startů 17 vyhrál. Koukal jsem na něj a myslím, že by to mohl zvládnout.

Kurz klisny je podle mě ovlivněn tím, že loni tu nezaběhla, ale ona je prostě tuhle sezónu někde jinde. Na podzim byla sice dost exponovaná, ale střídala to se starty na rovinách. S vysokou váhou byla na čtvrtá v handocapu v Cheltenhamu, ale jí víc sedí rovné dráhy. To ukázala i o Vánocích v Kemptonu, kde dokázal porazit Buveur D’Air. Měkká dráha jí vůbec nevyhovuje, a proto její páté místo v Champion Hurdle bylo dobré běhání.

Tady by se mělo běžet na „good“, což je pro ni ideální a na rovné dráze by se měla opět předvést.

Favorit je tady Nube Negra (5:1), u něhož se asi jako od pětiletého čeká progres. Pro stájového druha Mister Fisher (6:1) je určitě dobrý návrat na rovnou dráhu, Brian Power (13:1) je pro mě dost nevyzpytatelný. S Redicianem (10:1) na podzim neměla problém, i když jeho loňské výhry v Kemptonu byly působivé.

 

Kingswell Theatre   V/1-3   34/7,6:1

Ayr – sobota – 16:35 – 5. dostih – Coral Scottish Grand National (6400 m)

Tipsport Live  1 bod (0,5/0,5)

Tady mám svého oblíbence Beware The Bear (12:1), který mi letos dost vydělal. Vyhrál handicap v Cheltenhmu na Nový rok a pak i na Cheltenham Festivalu, kde jsme ho měl v tipu jen do pátého. Loni tady neuspěl, ale to chodil dost zezadu. Teď změnil taktiku a je někde jinde. Dostal ale přidáno 9 lb a rating 160 lb už je dost. Určitě ho nějakou částkou podpořím, ale vybral jsem si tu odvážnější tip.

KINGSWELL THEATRE je krosař. Ti se uplatňují především v Aintree, kde se chodí přes speciální skoky, ale jejich vytrvalecká průprava se může hodit i tady. Vždyť cross country v Cheltenhamu je stejně dlouhá. Kingswell Theatre jí vyhrál na podzim 2017, kdy se běžela jako handicap s ratingem 136 lb, což je o libru míň, než má teď. S přídavkem 6 lb byl pak v prosinci čtvrtý. Pak ale následovala delší pauza a on se na dráhu vrátil až před měsícem na festivalu. V cross country si počínal opět aktivně, v závěru už na něj koně přišli. Když opomenu suverénního Tiger Rolla, držel se slušně a zeslábl až v závěru. Dostih v nohách by mu ale měl pomoci. Zda se opravdu dokáže vrátit, bude muset ukázat. V tomhle kurzu to ale za malou sázku stojí.

Dostih je jinak hodně vyrovnaný. Favoritů je zde víc. Vintage Clouds (10:1) tu byl loni třetí s handicapem o 8 lb nižším. V Cheltenhamu byl druhý za Beware The Bear, teď bude mít oproti němu větší výhodu o 4 lb. V Aintree spadnul hned na prvním skoku, takže sílu by mu to vzít nemělo.

Stejný dostih v Cheltenhamu na 5000 metrů šel i Big River (11:1), který v rovině míjel jednoho soupeře za druhým. Ti to ale nakopli trochu dříve než on a v kopci už jim začal docházet dech.

Loni si to v handicapu nováčků rozdali Dingo Dollar (11:1), kterého na pásce porazil Crosshue Boy (12:1).

Poběží tu další z koní, kterého jsem se letos držel. Cogry (26:1) tu loni nespěl a mě se víc líbí v Cheltenhamu.

 

WOBULL SE NOW    V   6:1

Most – neděle – 1. dostih – handicap (1200 m)

Tipsport   1 bod

Tenhle dostih jsem již dělal v rozborech a vytáhl jsem tam WOBULL SE NOW. Ten to umí rychle rozjet a 1200 metrů v Mostě jsou pro něj ideální. Můžeme se odrazit od podobného dostihu v létě, kdy s Petrou Florianovou, která má úlevu 5 kg, také vyhrál. Tehdy šel s řadou koní, s nimiž se setká i teď.

Nejblíže mu byl Stormico, který teď ponese o kilo míň a jejich šance se tak víc vyrovnávají. Tehdy třetí Trinis teď ponese víc kilo a ani čtvrtá Archipenka tady váhově nevychází, když navíc odešla ze šampiónské centrály.

Nebezpečnější tak může být Easyrider, jemuž by měla sednout distance, a především Cool Baby, která sice loni neuspěla mezi špičkou, ale vyhrála si sprint ve Slušovicích a po zdravotní pauze nastoupí za centrálu Luka Racing.

Od Petry Floriánové nemůžeme čekat, že tam „Wobulla“ nějak dostrká. Všechno bude na něm. Pokud ho soupeři chytí, nemusí být nikde. Tip se sice dá jistit sázkou 1,95:1 do třetího, ale já budu hrát za míň vabank.

 

Tipů: 93, správných tipů: 26, vsazeno: 130,5 bodů, zisk: - 18,01 bodů