Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Do Varů na handicapy

Ondřej Blahník: Do Varů na handicapy

Tipsport vypsal již první tři dostihy na zítřejší Vary, dva z nich jsem rozebíral a v obou vidím zajímavé kurzy.

RAVIELLA V 4,5:1

Kalovy Vary (pátek) - 13:40 - 6. dostih - Karlovarská dvojnásobná míle

Tipsport 1 bod

V hlavním dostihu se sejde sice bohužel jen šest koní, ale i tak to může být zajímavé. Velmi dobrý dojem minule v Chuchli udělal Amadeon, který když se ukáže na rovinách, bývá vždy vepředu. To se dá čekat i nyní, ale kurz 1,9:1 v handicapu mě neoslní. Myslím, že to tady bude poměrně vyrovnané.

Mě se zde líbí RAVIELLA, která má 4,5:1 na vítěze a 1-2 2:1. Myslím, že by měla být Amadeonovi rovným soupeřem. Loni tu byla druhá, sice s nízkou váhou, ale pak se ještě zvedla. Na podzim vyhrála v Chuchli dvojku na 2600 metrů. Sice těsně, ale když jí Martina Havelková v konci rozhýbala, došla si pro prvenství v pohodě. Také čtvrté místo z Ceny prezidenta vypadá dobře, když jí utekli jen Eskerkhan a Autor a to je naše skutečná klasa. Její výlety do Listed do Německa neberu v potaz, tam je to o něčem jiném. Ale páté místo ze "Smolíka" je slušné a podle mě má tady dobrou šanci.

Tafilly bal v "Prezidentovi" za Raviellou pátá, s nízkou váhou na tom nemusí být špatně. Gaston patřil loni na Slovensku mezi elitu tříletých, pro mě je ale otazníkem jeho pozdní vstup do sezóny, protože důvody neznám. Ani klisny Kopretinu a Vědmu bych nepodceňoval. Ponesou pérovou váhu 48 kg a čekal bych, že ve Varech bude tentokrát měkko, čehož můžou využít.

 

HYACINT 1-3 3:1

Karlovy Vary (pátek) - 11:10 - 1. dostih

Tipsport 1 bod

Hned úvodní sprint je hodně vyrovnaný a bude záležet, jak to komu sedne. Pale Martini je zdejším specialistou, když mu podle mě vyhovuje, když si po té, co to po startu nakopne, trochu oddechne ve zdejším ostřejším oblouku. I teď má velkou šanci a jeho jezdkyně může získat první životní vítězství.

Rychlíci Trinis a Bulpit ponesou větší váhu, což platí i o tříletém Kissi Boy. Toho v posledním startu dělila v cíli jen délka hlavy od Gold Of Gibraltar a nyní bude mezi nimi větší váhový rozdíl, i když to jde i na vrub toho, jak klesá rozdíl nesené hmotnosti mezi tříletými a staršími. Gold Of Gibraltar sice minule nezaběhl, ale to šel nezvykle zezadu. Pokud se vrátí k ofenzivnější taktice, kurzy 2,2:1 do čtvrtého nevypadá špatně.

Já si tu vybral zkušeného veterána HYACINTa, který stále běhá slušně. Už se trochu zklidnil a věřím, že to na měkčí dráze nebude hned pálit hlava nehlava. Nesená váha 54 kg by měla být výhodou. Takhle vyrovnaný dostih bych si představoval vypsaný s vyrovnanějšíma kurzama. Já volím ten, který se mi zdá přestřelený a 12:1 na vítězství za menší obnos taky stojí.