Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Do Varů na Oaks

Ondřej Blahník: Do Varů na Oaks

V tuto chvíli jsou na karlovarský Oaks mítink vypsány dva dostihy a já jsem si v obou našel svůj tip.

DYLANKA 1-2 2:1

Karlovy Vary - 16:00 - 5. dostih - Oaks

Tipsport 2 body

V klasickém dostihu pro klisny souhlasím s favorizováním čtvrté z derby Carmelly. Ta tam mezi hřebci podala velmi dobrý výkon. Její jarní program byl ale dost náročný, když šla cestou klasických dostihů. Tak výraznou favoritku bych jí neviděl a 2:1 se mi zdá málo.

To DYLANKA šla jednodušší cestou. Již loni ukázala svoji třídu, kdy vyhrála slovenskou "Zimní královnu". Letos se rozběhala slušně čtvrtým místem v Memoriálu dr. Frankerbergera v Mostě a v dalším startu na téže dráze utekla starším soupeřům. V chuchelské předzkoušce pak potvrdila svoje ambice, když v pohodě vyhrála. O její vytrvalosti není pochyb a původ má také velmi slušný, když její matka Spa dala na začátku své dlouhé chovné kariéry Gr.2 umístěného Persian Majesty.

V Chuchli za ní byla druhá Kihnu, které prospělo prodloužení distance, když její bába se umístila ve Francii v Gr.3 na 2400 metrů. Poměr sil by sní ale podle mě otočit neměla, když tehdy navíc nosila míň kilo.

Tehdy třetí Slivka může být být měřítkem pro účast Wild Love, která s ní těsně prohrála v Bratislavě na 1800 metrů. To je tempová kobyla, která se pravděpodobně bude starat o tempo. Bayurzhan Murzabayev je dostatečně zkušený, aby ho trefil, otázka je ale její vytrvalost, když její matka sice dala 2000 metrů, ale na bratislavské dráze.

Pro druhou z Jarní ceny klisen Rabbit Havanu by to mělo být dlouhé a čekal bych, že se jí tentokrát pokusí někam "zaparkovat". Při jejím temperamentu to však nebude nic jednoduchého.

Zajímavě ještě vypadá Maková Panenka. Dcera vítězky Oaks Mary Lou se slušně ukázala v bratislavkém derby trialu, kde nestačila na dvojici koní, kteří se však v tamním derby nakonec srovnali na čtvrtém a pátém místě. Tady je vypsána 2:1 do čtvrtého, což nemusí být zcela od věci.

Do souboje s Carmellou se tady pouštět nechci, myslím si ale, že jí Dylanka může potrápit. 2:1 do druhého mi tedy přijde v pohodě.

 

PALAZZO CORSINI V/1-3 13/3,25:1

Karlovy Vary - 16:30 - 6. dostih

Tipsport 1 bod

V jediném překážkovém dostihu odpoledne je favoritem Amadeon, který úspěšně střídá roviny s překážkami. Role favorita mu padne právem, já jsem tu ale vybral koně, který nemusí být také špatný.

PALAZZO CORSINI loni působivě vyhrál první dva starty v Chuchli a spekulovalo se s ním jako o možném koni do derby. To sice nepotvrdil, ale nějakou třídu ukázal. Pak přešel na překážky, kde neběhal špatně, jeho jarní náročný program se ale na něm mohl podepsat. Letos změnil trenéra a pod Janem Faltejskem se představil až koncem června v Pardubicích. Tam spadnul na předposlední překážce, ale v tu dobu byl mezi šancovými koňmi. Nechci předjímat, jak by doběhl, ale nemyslím si že špatně. Tehdy druhá Yara je tady nabízena v polovičním kurzu a to se mi úplně nezdá.

Navíc u některých koní z čela nabídky mám nějaké pochybnosti. Napastnik je sice dobrý kůň, ale vrací se po dlouhé pauze a běhal přes těžší skoky. Santos vypadá jako nadějný nováček, minule tu byl druhý, ale nesl nižší váhu. Simon Set tady byl loni druhý, víc se mu ale daří v Mostě.

Já myslím, že Palazzo Corsini nějakou třídu má a kurz na něj se mi zdá přemrštěný. Za malý risk to myslím stojí.