Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Druhý den Dublin Festivalu

Ondřej Blahník: Druhý den Dublin Festivalu

Hlavní událostí druhého dne Dublin Racing Festivalu bude Unibet Irish Gold Cup. Na programu jsou ale ještě další jedničkové dostihy.

Já jsem nejvíc zvědavý, v jakém světle se ukáže navrátilec Killultagh Vic. Po operaci zad se také vrací loňská naděje Our Duke. Oba jsou mezi favority. Mě se ještě líbí Outlander, kterému to v Leopardstownu svědčí, ale asi nejsem sám. Jeho kurz od včera klesnul. Na tipování to ale moc není. Zkusím proto dostihy nováčků, i když ani ten není nijak jednoduchý.

STARTOVNÍ LISTINA - 16:35 - Unibet Irish Gold Cup

 

MITCHOUKA 2,25:1 1-3

Leopardstown - 14:15 - 2. dostih - Tattersalls Ireland Spring Juvenile Hurdle (3200 m)

Tipsport - 1 bod

Tříletým proutěnkářům v Irsku vládne Espoir D'Allen, který vyhrál měření sil i o Vánocích v Leopardstownu, kde porazil na skocích debutujícího Farclase, který měl na rovinách ve Francii rating 36 kg. Třetí MITCHOUKA byl třetí jen o kousek, na skocích je ale mnohem zkušenější, když v této sezóně absolvuje již sedmý start na překážkách. Roviny přestal běhat již z kraje jara, vedl si na nich ale slušně, když byl ve Francii třetí v Listed a rating měl 42 kg. Bylo to ale na míli, což pro překážkáře moc průprava není, ale tyhle dostihy zvládá a poslední s přehledem vyhrál, i když ne proti takové konkurenci. Prostě bych ho ještě nepodceňoval a do boje o třetí peníze může reálně zasáhnout. O ně je ve hře ještě Mr Adjudicator, který má na kontě působivý debut na skocích, ale konkurence nebyla taková. Na rovinách v létě za lehké vítězství v handicapu na 2200 metrů vyfasoval 81 lb.

STARTOVNÍ LISTINA

 

EARLY DOORS 4:1 1-4

Leopardstown - 14:50 - 3.dostih - Deloitte Novice Hurdle (3200 m)

Tipsport - 1 bod

Favoritem je Samcro, který je i na čele nabídky dostihů nováčků v Cheltenhamu. Tam se počítá i se Sharjahem. Ten měl ve Francii na rovinách slušný rating 40 kg a po přechodu do Irska vyhrál přesvědčivě oba překážkové starty. V tom posledním o vánočním mítinku v Leopardstownu to vypadalo, že přidá další, ale spadl na poslední překážce spolu s Real Steel, který ale již byl více ježděný. Vůbec ten dostih byl smůlovatý. Překážku před tím prolétl na vedoucí pozici naváděcím křídlem favorizovaný Mengli Khan. Ten v následujícím startu nestačil je na Getabird, ale ten vypadá jako velký "dělo". A už se dostáváme k mému tipu. EARLY DOORS šel začátkem prosince právě s Mengli Khanem. Na předposledním skoku udělal chybu, pak ještě musel měnit stopu a nebyl nakonec za ním daleko. V souboji o umístění ta favorizovanou dvojicí bude nabito, ale kurz mi přijde slušný. Na "tabuli" se to dá hrát ještě "pari". A když říkám že nabito, bude tu ještě Duc Des Genievres, který minule porazil včera těsně druhého Jetze. A nelze ani opominout loňského předního NH "flataře" Debucheta, i když ten na mě při svém debutu na skocích moc dojem neudělal. Po té co odvodil početně obsazený dostih zde v Leopardstownu, dostali se před něj v závěru tři koně a zas taková kvalita to nebyla. Samozřejmě se dá čekat, že po téhle zkušenosti by měl jít nahoru.

STARTOVNÍ LISTINA

 

MONALEE 4:1 vítěz (1 bod)

RATHVINDEN 2,85:1 1-4 (1 bod)

Leopardstown - 16:00 - 5. dostih - Flogas Novice Chase (4200 m)

Tipsport

Tohle je těžký dostih a favoritů je více. Sutton Place vyhrál prakticky všechny své starty, kromě debutu a na jaře v Punchestownu byl zadržen v Champion Stayers' Hurdle. Tam se ale muselo jednat o nějaký problém, když ho jezdec odpojil od koní, kde do té doby šel v pohodě. I debut na těžkých skocích zvládl, i když na skocích nebyl tak jistý. Druhý Kemboy je ale slušný kůň. U Invitation Only se mi nelíbí jeho výkon na jaře ještě na proutěnkách, kdy prohrál s dalším Mullinsovým Al Boum Photo. Vzdálenost sice byla dána tím, že mu na posledním skoku spadnul pod nohy kůň, ale v té době již z boje o přední příčky vycouval. Poslední starty na starty ve stteplech ale vyhrál. Pro mě je zajímavé porovnání s Any Second Now, kterého porazil stejně jako MONALEE. Ten se mi zdá paradoxně přes jeho pád o Vánocích v Leopoardsownu na steeplech poměrně jistý, i když by mu možnhá seděla delší distance, na které byl loni druhý v Albert Bartlett Novices' Hurdle v Cheltenhamu. V podobném dostihu v Punchestownu sice skončil na vzdáleném čtvrtém místě těsně před Al Boum Photo, ale tam to podle mě viditelně přepálil. Z okruhu favoritů se mi tak líbí nejvíc. Zaváhání jednoho z nich by ale mohl využít RATHVINDEN. Ten kdysi patřil mezi nadějné nováčky na protěnkách, ale jeho kariéru zastavila zdravotní pauza. Po ní se začal věnovat steeplům a to tak, že "na plný úvazek". Od května se prakticky nezastavil a zvládl osm startů. Na začátku prosince však nestačil jen na Death Duty, což je velmi dobré zvíře a o Vánocích se "přerazil" právě přes Monalee. Má to sice náročný, ale já myslím, že v něm něco je.

STARTOVNÍ LISTINA