Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Dvě míle pro Usockema

Ondřej Blahník: Dvě míle pro Usockema

Z dosavadní sázkové nabídky nabízí nejvíc možností pardubický mítink. Proto jsem se na něj zaměřil a vybral pár tipů.

USOCKEM 2,8:1

Pardubie - 3. dostih - 14:15

vítěz/2 body (Tipsport)

Při své premiéře na našem území byl před dvěma lety třetí v Poplerově memoriálu. Loni běhal na o něco delších tratích, letošní návrat na dvoumílové tratě mu ale sednul dokonale, když oba starty vyhrál. Naposledy porazil řadu koní z dnešní sestavy, s nimiž by poměr sil měnit neměl.

Obhájce prvenství z loňské edice Vicody se začal věnovat delším dostihům a naposledy byl ve slušně obsazeném dostihu na 5200 druhý. Návrat na kratší tratě by pro něj neměl být problém, lze to ale chápat jako příprava na některý z delších dostihů říjnového mítinku.

Zajímavý bude i start Kifaayi. Ten se dosud specializoval na klasické steeply, loni si tu ale zdejší kros vyzkoušel a druhé místo nebylo špatné. Bylo to však v dostihu pro čtyřleté, s lehčím kurzem.

 

PYŠNÝ PÁV 3:1

Pardubice - 4. dostih - 14:55

1 - 4, 1 bod (Tipsport)

Poslední kvalifikace na Velkou pardubickou není dobře obsazena. Za jedničkové se dají považovat tak čtyři koně. Je jím především vítěz z Lysé Salam, který letos vyhrál i dva krosy v Pardubicích, takže s dráhou by problém mít neměl. Jistý otazník je u něj distance, když zatím uspěl v dostizích maximálně na 4600 metrů.

To Makléř s krosy nemá tolik zkušeností. Dříve patřil k elitním proutěnkářům a klasickým steeplerům, letos v deseti letech zkusil novou disciplínu. Na úvod nešel špatně, posledně spadnul v kvalifikaci na francouzském skoku. Podle mě by měl mít kůň na takový dostih více rutiny v této disciplíně a v jeho letech pro něj není jednoduché se učit novým kouskům.

Power Zar dokázal loni na jaře porazit Charme Looka v krosu na 4500 metrů. Letos má ale na svém kontě jeden matný start, kdy byl nakonec zadržen. Jeho aktuální forma je tedy otázkou.

Po tříleté pauze se letos na dráhu vrátila Sisi Merble. Kdysi umístěná v kvalifikaci, ve dvou startech nijak nezaujala. Bylo ale vidět, že je nešla nijak pod tlakem a teď s nárůstem distance by se mohla probrat.

Je tedy vidět, že žádná sláva to není, a pro jsem tu sáhnul po koni, který sice nemá jedničkovou třídu, ale podle mě by se neměl ztratit. Tím je PYŠNÝ PÁV z tréninku Františka Holčáka. Ten nechodil dostihy se špatnými koni a určitě se netratil. Naposledy tu byl sice až sedmý v dostihu na 5200 metrů, ale před ním skončili koně, kteří by tu jistě patřili k favoritům. Šance "do dálky" to tedy pro mě je. Na "tabuli je 1,9:1, já mu dám větší důvěru 1 - 4.

 

MIRAX 2,75:1

Pardubice - 6. dostih - 16:05

1 - 4/ 1 bod (Tipsport)

V dostihu je pro mě favorit Celadon, který po řadě nedokončených startů byl minule druhý v handicapu s nejvyšší váhou. V dostihu jsou další slušní koně, MIRAX, s kurzem 10:1, se mi ale zdá podceněný. Loni při velké s přehledem vyhrál handicap na této distanci. Letos jeho výsledky takové nejsou. Napoprvé zamířil do silné konkurence, napodruhé na něj mohla být distance 5200 metrů zřejmě dlouhá. Minule svým obvyklým stylem udával tempo, na karlovarských lehčích skocích mu ale v závěru soupeři odskočili. Tady se vrací na distanci i typ dostihu, který mu vyhovuje a do čtvrtého by to mohl zvládnout.