Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Irish Gold Cup vrcholem druhého dne Dublin Festivalu

Ondřej Blahník: Irish Gold Cup vrcholem druhého dne Dublin Festivalu

Dublin Racing Festival v Leopardstownu vyvrcholí Unibet Irish Gold Cupem. Pojďme se na to podívat.

 

MONALEE   V/1-3   7,5/2,2:1

Leopardstown – 16:35 – 6. dostih – Irish Gold Cup (Gd.1, 4800 m)

Tipsport   V 0,5 bodu, 1-3 1 bod

Favoritem dostihu je čtvrtý z Cheltenham Gold Cupu Road To Respect (3,3:1). Ten do nové sezóny vstoupil působivě v Down Royal, Sawills Chase v Leopardstownu ale neobhájil.  Tehdy využil David Mullins situaci, kdy se při vbíhání do druhého kola před tribunami tempo přibrzdilo a poslal Kemboye do vedení, čímž opanoval celý dostih. Kemboy tentokrát na startu není, dalších pět umístěných ale ano. Road To Respekt tehdy hezky finišoval po bariéře a stihl těsné třetí místo.

Druhou příčku udržel MONALEE, který je znám svým tempovým projevem, právě ve zmíněné pasáži ale podle měl víc „tlačit na pilu“. Na pevnější dráze by měla být opět ofenzivnější taktika výhodou. V sedle ale nebude mít svého stálého jezdce Noela Fehilyho. Robbie Power je sice také velmi dobrý žokej, ale nezná ho a trefit s ním tempo není tak jednoduché. Přesto se ho stále budu držet, když se dá pojistit sázkou 1-3.

Hodně jsem zvažoval, že se přikloním na stranu Mullinsova Al Boum Photo (4:1), kterého doporučuje i většina tipařů. Jeho výhra v Tramore na mě udělala dojem. I s distancí by si měl poradit, což ukázal i na jaře v Punchestownu než s ním Paul Towned nepochopitelně vybočil před poslední překážkou. Zatím ale běhal na měkčích površích a loni ho tu Monalee mezi nováčky těsně porazil.

Navíc jednička stáje bude v sedle vítěze Punchestown Gold Cupu Bellshilla (5:1), který sezónní denut absolvoval právě v Sawills Chase a byl čtvrtý.

Za ním skončil poctivec Outlander (20:1), který může opět své umístění zopakovat, ale kurz „na tabuli“ (1,67:1) moc lákavý není což platí i pro loni v Punchestownu mezi nováčky úspěšného The Storytteller (20:1), který s ním minule prohrál jen o krk.

Kurzy přes „pari“ mají na tabuli Balco Des Flos (25:1), který sice loni vyhrál Ryanair Chase, ale teď moc formu nemá, a obhájce Edwulf (30:1) by potřeboval měkkou dráhu. Outsider Noble Endeavour (50:1) nikdy nepatřil mezi esa a při návratu po vynechané sezóně dojem neudělal.

Větší šance má třetí z Cheltenham Gold Cupu a čtvrtý z Grand National Anibale Fly (10:1). První start v sezóně absolvoval na extrémně krátké distanci, ale i tady by pro něj bylo lepší pár metrů navíc.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Tipů: 77, správných tipů: 21, vsazeno: 107,5 bodů, zisk: - 8,81 bodů