Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Japonec se v Paříži neztratí

Ondřej Blahník: Japonec se v Paříži neztratí

Zítra to vypukne. V Chantilly se odběhne největší evropský dostih Prix de l'Arc de Triomphe.

SATONI DIAMOND 3:1

Chantilly - Prix de l'Arc de Triomphe - 16:05

1 - 5 / 1 bod (Tipsport)

Ve vrcholu evropského kalendáře je pro mě jasnou favoritkou Enable. Ta si se špičkou starších hřebců poradila v King George VI and Queen Elizabeth Stakes. Její kurz je ale hodně nízko a i když se přiznám, že podpořím i jí, zkusím zde doporučit někoho jiného. Tím je japonský host Satoni Diamond. Ten je z domova zvyklý na pevnou dráhu, té se ale nedočká. Přesto si myslím, že by zde nemusel propadnout. Na to byl zvyklý i jeho krajan Orfevre a dvakrát byl na zdejší měkké dráze druhý. Satono Dimaond, který je vítězem japonského St Legeru a prestižních Arima Kinen, ho teď může napodobit.

Jeho tým neponechal nic náhodě a vyslal ho již do zdejší předzkoušky Prix Foy. Ta se mu ale moc nepovedla. Běžela se na měkké dráze, ale v pomalém tempu. Přitom Satono Diamond tam měl svého vodiče. Jeho jezdec se ale marně ohlížel, kde má svého kolegu. Christophe Lemaire v jeho sedle se za ním nevydal a nakonec skončili čtvrtí. Tady se ale dá čekat, že v takhle početném poli se bude dostih odvíjet ve svižnějším tempu a to je podle mě to, co potřebuje. Za takových podmínek může podat úplně jiný výkon.

Navíc koně, kteří jsou považováni za hlavní soupeřky Enable, nejsou specialisty na 2400 metrů. O'Brianův Order Of St.George běhá na supervytrvaleckých tratích, jeho stájová kolegyně Winter šla nejvíc 2000 metrů. Ulysses je nejlepší na 2000 metrů a i když v Ascotu na 2400 metrů zaběhl dobře, na Enable nestačil. Vytrvalost zatím neprokázal ani francouzský derby vítěz Brametot.