Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Je Honeysuckle neporazitelná?

Ondřej Blahník: Je Honeysuckle neporazitelná?

Vrcholem pátečního dne Punchestown Festivalu jsou Champion Hurdle, kde se představí neporažená Honeysuckle.

SHARJAH   V 9:1

Punchestown – 18:25 – 4. dostih - Paddy Power Champion Hurdle – 3200 m

Fortuna   1 bod

Favoritkou tohoto dostihu nemůže být nikdo jiný než neporažená Honeysuckle. Loňská vítězka Mares‘ Hurdle v Cheltenhamu se bez problémů přeorientovala na 2 míle a po obhajobě Irish Champion Hurdle v Leopardstownu s jistotou dominovala i Champion Hurdle v Cheltenhamu. Její kurz je ale prakticky nehratelný, pojďme tedy hledat její slabiny, k její případné porážce.

Že nikdy neběhala v Punchestownu nemusí nic znamenat. Zvládá zvlněné dráhy i ty mírné, na pravotočivé dráze vyhrála šestkrát ve Fairyhouse. Přestože vyhrála Champion Hurdle, její slabinou může být distance. Champion Hurdle vyhrála na „softu“, Irish Champion Hurdle dokonce skoro na „heavy“. Když vyhrála Irish Champion Hurdle před rokem, běželo se na „yielding“, jako se poběží dnes, a měla co dělat. Neříkám, že prohraje. Je skvělá. Koně Henryho De Bromheada mají výbornou formu a Rachael vyhrává jeden velký dostih za druhým, 1,65:1 ale u mě neobstojí.

Asi není překvapení, když opět sáhnu po svém oblíbenci. SHARJAH se i ale přes své výkony zdá stále podceňovaný. Jemu by měl dnešní povrch sednou nejlíp a zužitkovat na něm svojí závěrečnou rychlost. Možná mají všichni v paměti, když v Punchestownu naposledy na podzim 2019 skončil až čtvrtý, ale rok před tím zde nadělil Faugheenovi 7 délek, takže dráha problém nebude. Do jeho sedla se vrací Patrick Mullins, který coby amatér nemohl letos startovat na Cheltenham Festiva, kde ho při druhém místu v Champion Hurdle zastoupil Paul Townend. Zná ho dobře a finiš s ním dokáže načasovat. Kurz Sharjaha mě zaskočil, vždyť Epatante v Cheltenhamu porazil. Včera byl na ostrovech dokonce 13:1, po večerním sešupu jsem rychle vzal 11:1 u Fortuny. Ta ho má teď o bod líp než Tipsport a stále podle mě má hodnotu. Pokud nechcete jít proti Honeysuckle, Fortuna ho má líp i 1-2 3,6:1.

V dostihu je řada dalších dobrých koní. Abacadabras se probral v Aintree, kde naopak spadl ofenzivně jdoucí Jason The Millitant, který s Abacadabrasem na podzim v Punchestownu těsně prohrál. S oběma si v Down Royal poradil Aspire Tower. Drží si stále dobrou formu. Byl druhý za Sharjahem o Vánocích v Leopardstownu a čtvrté místo v Champion Hurdle také nebylo špatné. Proto nerozumím tomu, jak jeho kurz letí nahoru. Pro mě na umístění dobrá volba.

Goshen střídá úchvatné výkony s propadáky. Teď vychází ten úchvatný výkon, kurz je slušný, ale mě se riskovat nechce. A kdo si chce ještě víc zahazardovat, může vsadit na to, že se může Darver Star po návratu na proutěnky vrátit do loňské formy.

STARTOVNÍ LISTINA

Tipů: 162 tipů, 48 správných tipů, vsazeno 221,5 bodů, výběr 247,64 bodů, zisk: +26,13 bodů (11,8%, ROI 1,12)

2021: 22 tipů, 7 správných tipů, vsazeno 33 bodů, výběr 48,25 bodů, zisk +15,25 body (46,2 %, ROI 1,46)

2020: 14 tipů, 5 správných tipů, vsazeno 17 bodů, výběr 34,85 bodů, zisk: +17,85 bodů (105%, ROI 2,05)

(Ondřej Blahník)