Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Kdo porazí Murzabayeva

Ondřej Blahník: Kdo porazí Murzabayeva

Událostí víkendu je EJC 2018, kde kromě na koně se dá sázet i na to, který z žokejů na závěr vyzdvihne pohár pro nejúspěšnějšího jezdce.

Jean-Bernard Eyquem V 8,5:1

Velká Chuchle - EJC 2018 - vítěz

Tipsport 1 bod

Sázková kancelář Tipsport vypsala kromě sázek na dostihy i kurzy na celkového vítěze Evropského poháru žokejů 2018. Do bodovací soutěže se všem započítává nejlepší umístění ve čtyřech jízdách. Umístění jsou bodována systémem: vítěz - 10 bodů, 2. - 6, 3. - 4, 4. - 2, 5. - 1.

Horkým favoritem s kurzem 1,3:1 je Bauyrzhan Murzabayev, který již vyhrál EJC v roce 2016. V tomto ročníku se těší především podpoře střediska Václava Luky, který si ho vybral na své dva velké favority. Tím je především Wireless, který je úspěšný na francouzské black type scéně, což se o žádném z jeho soupeřů říci nedá. Velkým favoritem je v prvním dostihu i Pardon My French a šanci má i v EJC Long - VC českého turfu s Rousse, když zvládne 2400 metrů. V hlavním dostihu EJC Million pojede německého Gr.3 vítěze Julia.

To jsou skutečně velmi dobře rozdané karty. Porazit ho bude velmi těžké. S tím se dá počítat jen v případě, že některý z favoritů selže a někomu naopak vyjde vše jak má. A já zkusím vsadit právě na to, protože kurz 1,3:1 pro mě na hraní není. Ze zmíněných koní hodně věřím navíc i přes poslední výpadek jen Wirelessovi. Pardon My Frech zas tak velký favorit být nemusí, i když je otázka, kdo ze začátečníků by ho mohl ohrozit. EJC Million je nabité a vejít se na "tabuli" nemusí být lehké ani pro Julia, kterému se také nepovedl poslední start. Rousse narazí na kvalitní sestavu a poprvé půjde na 2400 metrů.

Bookmaker podle mě správně odhadl, že ohrozit několikanásobného českého šampióna může trojice soupeřů, které vypsal 8,5:1. Výhra někoho z ostatních by byla skutečně překvapením. Jsou jimi Jean-Bernard Eyquem, Tadhg Paul O'Shea a Vladimir Panov.

Tadhg Paul O'Shea má v Gerschově memoriálu nadějného dvouletka Torque Power, v EJC Miilion favorita Gordon Lord Byrona a v EJC Long nemusí být bez šance s Mr Zuru.

Vladimir Panov se především opírá o favoritku EJC Long Blessed Kiss, také má nadějného dvouletka Politicum, v EJC Million může překvapit s Dashing Home a vepředu může být s německým Doinyem v EJC Middle.

Já jsem se tu ale přiklonil na stranu JEAN-BERNARDa EYQUEMa. Vítěz francouzského derby před dvěma lety s Almanzorem sice pojede jen v jednom z vrcholů, ale vše může rozhodnou v menších dostizích. V EJC Million pojede Troizileta, který podle mě má na to, aby byl druhý za Gordon Lord Byronem. Ve třetím dostihu pojede Finiose, který má velmi dobré šance a v dalším Queenteru, která může být mezi první trojicí. Rozhodnout může poslední dostih, kde má Chartuma, u něhož je možný nějaký progres a Chuchle by mu mohla sednout.

Jak píšu, ohrozit Bauyrzaha Murzabayeva bude velmi těžké. Za menší obnos v kurzu 8,5:1 se to ale dá risknout.

 

Politicum 1-3 2,5:1

Velká Chuchle - 14:00 - 2. dostih - Gerschův memoriál

Tipsport 1 bod

Tady je velký favorit Pardon My French, který má nejvíc zkušeností. Ve Francii má rating 44 kg, ale i když tuhle známku asi neumí a již toho může mít dost, když absolvoval již sedm startů a všechno kratší dostihy, proti němu nepůjdu.

Vítězný debut má za sebou jeho stájový kolega Great Gunnar, líbil se mi také Torque Power ve Varech, kde přespurtoval celé pole až na suverénní Near To Be Rich. Nakonec jsem si ale vybral jeho stájového druha POLITICUM.

Toho poslal Arslangirej Šavujev na první start do Francie. Tam se v dostihu zpočátku držel dobře, v koncovce ale přestal stíhat. Nebyla to ale žádná ostuda. Navíc většina jeho soupeřů, kteří ho porazili mají nyní ratingy přes 40 kg. Z těch koní, co se mi tu líbí, má nejvyšší kurz. Na vítěze 12:1, já vezmu 2,5:1 do třetího.

 

Gordon Lord Byron V 2,5:1

Velká Chuchle - 16:30 - 6. dostih - EJC Million

Tipsport 2 body

Tenhle dostih je skutečně nabitý. Takovou konkurenci jsme tady ještě neměli. Vždyť Shining Emerald, který byl v poslední startu doma v Německu čtvrtý v Listed se dal včera hrát 2,7:1 na "tabuli". Teď už ne, ale pořád 16:1 na takového koně skutečně něco říká o kvalitě startujících.

Mě tady ještě přijdou dobré kurzy 1-5 na Beau Massagot nebo i na dlouho neběhající Dashing Home. Hodně se mi tu líbí loni druhý Trizilet, který se letos ještě zvedl. Toho bych si zahrál, kdyby tu nebyl GORDON LORD BYRON.

Tahle dřívější megastár dnes přiletí do Prahy. Trojnásobnému Gr.1 vítězi je sice již 10 let, ale stále bojuje na ostrovech o přední místa v Gr.3. A tam jsou sprinteři fakt rychlí. Na tohohle koně se moc těším. Sice půjde z nevýhodného vnějšího boxu, ale myslím, že si s tím Tadgh O'Shea poradí. Kurz již trochu spadl, ale 2,5:1 mi přijde stále v pohodě.

 

Stellar Speed 1-3 1,9:1

Velká Chuchle - 17:10 - 7. dostih - EJC Long - VC českého turfu

Fortuna 2 body

Zde je favoritkou u nás suverénní derby vítězka Blessed Kiss, která naposledy potvrdila formu výhrou v St Legeru. S její pozicí nelze než souhlasit. Mě se tu ale líbí STELLAR SPEED. Tomu se loni derby nepovedlo, když měl v rovině několik kolizí. Následně byl ale čtvrtý ve francouzských Listed. To byl tehdy takový český dostih, když tam běželo víc našich koní. Stellar Speed tehdy těsně prohrál s Felixem, který kdyby tu běžel, byl by mojí volbou.

Steelar Speed ale od té doby kvůli zdravotním problémům neběhal. Objevil se na dráze až před měsícem ve Varech. Tam si dělal od začátku dostih pro sebe a v rovině postupně odešel od soupeřů. Ti sice nebyli nijak silní, ale byl to dostih jen na 2000 metrů a on se čím dál tím víc rozcházel. 2400 metrů pro něj bude lepší. Já si myslím, že by možná mohl ohrozit i favoritku, ale i díky jeho delší absenci zvolím jistější sázku.