Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Kempton s tradičním handicapem

Ondřej Blahník: Kempton s tradičním handicapem
Go Conquer foto: racingpost.com

Nejlepší dostihový program nabízí zítra na ostrovech závodiště Kempton, kde se kromě několika dostihů nováčků odběhne tradiční Betdaq Handicap Chase, dříve známá jako Racing Post Chase.

Tenhle dostih na 4800 metrů jsem měl rád. Vyhráli tu mí oblíbenci Zeta's Lad (12:1 - 1993) a bělouš Nacarat. Dobrou trefou pro mě byl v roce 1997 Mudahim (15:1) a co teprve před čtyřmi lety Bally Legend (29:1). Ne vždy se takhle zadaří, ale dobře se na to vzpomíná. Ale pojďme na letošní ročník.

 

GO CONQUER 12:1 V/M

Kempton - 3:35 - 5. dostih - Betdaq Handicap Chase

Bet365 1 bod

Favoritem je Acting Lass (4,5:1), který má na svém kontě pouhých šest startů. Letos začal běhat steeply a všechny tři vyhrál. Jeho výkonnostní strop tak zatím není znám.

Tintern Theatre (8,5:1) tady v prosinci porazil loňského vítěze tohoto dostihu Pilgrims Bay a opět nemusí být bez šance. Naposledy se na hluboké dráze v Haydocku trochu utopil. Zapomínat nelze ani na předloňského vítěze Theatre Guide (15:1), kterému to tady vždy jde, i když teď je mu již 11 let. Minule na zdejší dráze podal výborný výkon Art Mauresque (13:1), když ztrácel jen 8 délek na Waiting Patiently, což je jeden z favoritů Ryanair Chase. Bylo to ale na kratší distanci a jak si povede na 3 mílích je tedy otázkou. Tehdy za ním hodně zaostal Josses Hill (15:1), který opět předvedl jeden ze svých horších výkonů. Podle mě jsou i pro něj 3 míle moc a navíc mě již stál nějaké peníze a přestože se do jeho sedla vrací Nico de Boinville, dávám od něj ruce pryč.

Vybral jsem si tady GO CONQUERa. Svěřenec Jonjo O'Neilla na podzim vyhrál první dva sezónní starty. V tom posledním před Vánoci v Ascotu se opět chopil tempa, na jedné z překážek však udělal hrubou chybu, hodně se propadl a nakonec pro další chybu ani nedokončil. Pokud se však něčeho podobného vyvaruje, mohl by opět navázat na své dřívější výkony. Kempton již také zná. V loňské sezóně tu skončil druhý za Double Shuffle a to je dobrý kůň.

Ve stejných barvách poběží i Master Dee (8:1), kterého povede Barry Geraghty. Ačkoli je v nižším kurzu, mě zas tolik neoslovil. Navíc startoval naposledy začátkem listopadu.