Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Kurzy se hnuly v můj prospěch

Ondřej Blahník: Kurzy se hnuly v můj prospěch
Vítěz Velké ceny Prahy Noble Cliffs s Petrem Foretem - foto Jana Syručková

Těsně před začátkem derby dne několik tipů reagujících na změny kurzů před dostihy a otevření nabídky sázkové kanceláře Betino.

MR RIGHT V 3,3:1

Velká Chuchle - 14:30 - 2. dostih - Cena TMM

Betino 1 bod

Ve sprintu je pro mě favorit MR RIGHT. Vítěz Svatováclavské ceny sice posledně v Bratislavě těsně prohrál v Ceně MPRV SR na Turf Gala s Henrytheaeroplane. Tomu ale tamní dráha pasuje, když většinu startů absolvoval na drahách s kratší rovinou. V Gomba Handicapu sice ukázal, že to umí i v Chuchli, přesto zde oproti Mr Right nebude mít výhodu. Ten totiž v Bratislavě nikdy nepodaL nejlepší výkony. Je to větší kůň, který potřebuje trochu "rozšlapat" a ostrý bratislavský oblouk mu k tomu nedává dostatek příležitosti. Proto si myslím, že by na tom měl být tentokrát lépe. Jeho kurz u Tipsportu stoupnul na 3,15:1, Betino hlásí, že otevře nabídku s kurzem 3,3:1.

 

Noble Cliffs 1-4 2:1

Velká Chuchle - 15:00 - 3. dostih - Tattersalls Mile

Tipsport 1 bod

Přiznám se, že jsem jsem na začátku nabídky v kurzu 4,7:1 zahrál u nás poprvé jdoucího El Loco. Jeho výsledky, kdy se pravidelně umisťoval v Německu v grupových dostizích, jsou působivé. Dva starty v zimě v Dubai již ne. Trenér Šavujev o něm říká, že k němu přišel rozlámaný a opotřebovaný. To říkal i o svých jiných hvězdách. Ty buď excelovaly nebo nezaběhly. To se dá čekat i u El Loca. Buď a nebo.

Pro zde doporučím někoho, kdo to v Chuchli umí. Tím je Noble Cliffs. Loni druhý z Velké jarní na podzim stylem start-cíl opanoval Velkou cenu Prahy. Je to tempový kůň, který potřebuje nasadit optimální tempo. To není vždy jednoduché. Petr Foret ho zná, tak by mu měl naordinovat něco, co mu bude vyhovovat. Poslední starty absolvoval ve Francii. Nebylo to nic moc a rating mu klesl na 36 kg. Průběhy se mu však moc nepovedly. Předposledním startu šel zezadu, posledně to odvodil a v závěru, když přes něj začali koně přecházet, položil jeho jezdec dost brzo ruce. Proto bych to tolik neřešil a věřil, že při návratu do Chuchle si povede lépe.

Dostih je nabitý a kurzy lákavé. Father Frost zaběhl z kraje sezóny dobře v Itálii, v dalších startech na delší distanci už ne. je to ale kůň, jemuž možná nejlépe sedí 1400 metrů a zkrácení distance mu prospěje. 18:1 na Lagara se mi zdá taky moc. Proto v tomhle dostihu volím sázku "do dálky" a 2:1 do čtvrtého beru.