Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Ladbrokers Trophy si nenechám ujít

Ondřej Blahník: Ladbrokers Trophy si nenechám ujít

Dnes se v Newbury odběhne jeden z největších handicapů překážkové sezóny na ostrovech Ladbrokers Trophy, který byl dříve známý jako Hennessy Gold Cup.

V tomto dostihu vyhrála řada koní, kteří se později prosadili v těch největších dostizích. Denman, Bobs Worth a Native Dancer vyhráli Cheltenham Gold Cup.

Loni jsem tu tipoval Whispera, který odsakoval v kurzu 11:1. Ten již sahal po prvenství, ale těsně ho porazil Total Recall. V tomto handicapu často startují koně, kteří v minulé sezóně patřili mezi nováčky na steeplechase. A také často uspějí. I já jsem si tu vybral jednoho z nich.

 

BLACK CORTON    V/1-3  11/3,5:1

Newbury – 16:00 – 6. dostih – Ladbrokers Trophy

Tipsport   1 bod

Největšími favority jsou tu Elegant Escape a Thomas Patrick. Thomase Patricka jsem tolik neznal, ale před třemi týdny jsem si v Sandownu vybral právě jeho. Přestože bohužel pro mě tehdy těsně prohrál, docela mě nadchnul. Dokonale si sedí s Richardem Johnsonem, který ho nechá v klidu cválat. A to on potřebuje. Po dostihu se o něm vyjádřil, že pokud bude měkká dráha, hodně si s ním v Ladbokers Trophy věří. Dráha je ale „good to soft“, což pro něj není tak ideální, když všechny své úspěchy zaznamenal na „softu“. Myslím, že je to hodně dobrý kůň, ale počkám si na něj v ideálnějších podmínkách. V kurzu, v jakém momentálně je (5:1), se poohlédnu po někom jiném.Elegant Escape má stejný kurz a oproti poslednímu střetnutí bude mít nevýhodu 5 lb.

Mě se tu líbí BLACK CORTON, kterého jsem již vytáhl v rozboru dostihu. Ten byl loni na podobné úrovni jako Elegant Escape. Střetli se spolu několikrát a jen na konci sezóny v Aintree se mu více vzdálil. Tam jim oběma utekla Mr Parfois (6:1), která ale na měkké dráze těžila ze své vytrvalosti, kterou již prokázala před tím v Novices‘ Chase na 4 míle v Cheltenhamu. V Ascotu jí ale Black Corton porazil a v Kemptonu při stejných vahách porazil i Elegent Escapa. S ním se v Newbury střetl před rokem mezi nováčky a s 3 lb nevýhody prohrál o půl délky. Tehdy ale neskákal moc dobře a chyb se stále nedokáže vyvarovat.

Před měsícem dalo Bryony Frost hodně práce, aby useděla chybu na prvním skoku. Pak už se mi to ale líbilo. Prohrát s koněm jako je Definitly Red, šestým z Cheltenham Gold Cupu, není žádná ostuda.

On je to oproti dvojici favoritů takový menší koník. Sice ponese nejvyšší váhu, ale na tomhle povrchu, který mu sedne lépe než „soft“, by to mohl zvládnout. Moc populární není a kurz je podle mě slušný. Do dálky se dá hrát i 1-4 2,25:1. Já budu odvážnější.

Z vysokých kurzů se mi tu zdá podceňovaný Sizing Tennessee (17:1), kterému by také měla sednou pevnější dráha. Loni to měl v Cheltenhamu na 4 mílích dobře rozjeté, ale měkká dráha ho v rovině zastavila. Dříve také běhal i kratší dostihy. Rozběhal se slušně a tohle by mohl dát. Na tabuli je 2,85:1. Proti stájovému kolegovi Elegant Escape bych to ale nehrál. Doma asi vědí, kdo z nich je lepší.

 

V Newbury prší a povrch změněn na "soft".

 

Tipů: 62, správných tipů: 15, vsazeno: 87 bodů, zisk: - 28,96 bodů