Ondřej Blahník: Loterie Becher Chase

V Aintree se dnes poběží Becher Chase. Dostih, který se běží na okruhu Velké národní se speciálními překážkami a může něco napovědět o případných šancích na Grand National.

Tipsport konečně vypsal sázky na nějaké dostihy. Dva v Sandownu a dva v Aintree. Randox Health Becher Handicap Chase na 5200 metrů je jeden z nich, tak se na něj pojďme se na to podívat.

LE BREUILL   1-6   4,5:1

Aintree – 14:30 – 5. dostih – Becher Chase

Tipsport   1 bod

Jako ve správném velkém handicapu není situace před startem nijak přehledná. Přiznám se, že zrovna moc nechápu, proč je takovým favoritem Kimberlite Candy. Sice byl pátý v Eider Handicapu v Newcastlu, ale Irish Grand National se moc nepředvedl. Výhodou je pro něj na měkké dráze nízká váha a v sedmi letech může mít nějaký progres. Stejně starý Mulcahys Hill aspoň vstoupil do sezóny vítězně v Cheltenhamu mezi nováčky.

Definitly Red patřil mezi favority Grand National 2017, kterou ale nedokončil. Pak se zaměřil na starty se špičkou vedl si celkem dobře. Dařilo se mu i na normálním okruhu v Aintree, ke vyhrál poslední dva ročníky Many Clouds Chase. Rating má na dobré úrovni a určitě je to šance.

Vítězem Grand National se tehdy stal One For Arthur. Další sezónu však měl zdravotní problémy. Letos na jaře ale byl v Grand National slušně šestý. Teď by mohl mít od začátku optimálnější sezónu. Jeho tým si přál co nejměkčí dráhu, aby mohl uplatnit svoji vytrvalost. 5200 metrů se jim pro něj zdá až moc krátkých.

Vieix Lion Rouge vyhrál Becher Chase před třemi lety. Loni si tu pak dofinišoval pro druhé místo. Vítězem se stal Walk In The Mill, jemuž se dařilo i v Grand National, kde doběhl čtvrtý.

Na delších tratích se dařilo i Vintage Clouds. Vstup do sezóny sice neměl nejlepší, ale nadá se tu ůppodceňobvat.

To jsou ale všechno koně, kteří jsou nabízeni v kurzech okolo 10:1. Těžko z nich vybírat a kurzy do dálky už tak slavné nejsou. Víc má Ballyoptic, jehož jsem zde vytáhnul loni. V dostihu spadnul a kvůli pádu nedokončil ani Grand National. Do sezóny sice vstoupil výborně, ale ponese nejvyšší váhu.

Proto jsem si tu vybral kobě s vyšším kurzem, který se dá hrát i do dálky a nabídku umístění až do šestého místa využiji. LE BREUILL do nové sezóny nevstoupil nijak slavně. Na rozmáčené dráze ve Wetherby šel proutky. Z počátku v pohodě držel tempo, po menší chybě však ztratil pozici a v závěru odpadl. Nedělal bych z toho nějaké závěry. Dostih to byl těžký, první dvě místa obsadili The Worlds End a Unowhatimeanharry. Myslím, že to spíš braly jako rozběhání před tímto startem. Jeho letošním dlouhodobým cílem by měla být Grand National. Dřív běhal spíš dostihy na 4000 metrů, ale na Cheltenham Festivalu ukázal, že mu naopak sednou dlouhé distance. Po boji vyhrál National Hunt Challenge Cup Amateur Riders' Novices' Chase na 6300 metrů. Tehdy ho vedl Jamie Codd, který bude v jeho sedle i teď. Je mu sedm let a jeho kurz se mi zdá přemrštěný. Zvlášť vůči stejně starým preferovaným koním. Šanci uspět zde má celá řada koní a on má 4,5:1 do šestého, tak bych toho využil.