Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Na Breeders' Cupu nesmím chybět

Ondřej Blahník: Na Breeders

Dnes v 17 hodin našeho času odstartuje program devíti dostihů druhého dne Breeders' Cupu.

Tady se vydávám do prostředí, které tak úplně neznám. Americké dostihy sleduji sporadicky a jen ty největší během sezóny. Při neznalosti místních reálií nemám jistě dostatek informací. Nastudovat formy a videa asi jenom nestačí. Proto se tu budu držet koně, kterého sleduji déle.

 

WEST COAST V/1-3 8/2,85:1

Chuchill Downs - 22:44 - 11. dostih - Breeders' Cup Classic

Tipsport 2 body

Tohohle koně jsem zaznamenal když loni vyhrál Travers Stakes. Pak utekl soupeřům v Pennsylvania Derby a já si ho vybral do loňské edice BC Classic. Tam nestačil na loňského suveréna Gun Runnera, ale i na stájového kolegu Collecteda. Tomu porážku vrátil v Pegasus World Cupu, kde nestačil je na Gun Runnera a mě tím vyšel tip 1-3 za 2,25:1. V dalším startu šel Dubai World Cup, kde si pomalejší tempo nadiktoval Thunder Snow, který pak všem v rovině odskočil. West Coastovi takový průběh moc nevyhovoval a skončil druhý.

Pak mu jeho tým dal odpočinek a na dráhu se vrátil až koncem září, kde skončil za dnešním favoritem Acceleratem, který prožívá fantastickou sezónu. West Coast ale ještě nemusel být při prvním startu v takové formě. Dnes na tom může být lépe.

Bob Baffert má v dostihu ještě tříletého McKinzie, kterému se dávají větší šance a pojede ho Mick Smith, ale přestože John Velazquez bude v sedle West Coast poprvé, myslím, že by měl být vepředu.

Poběží tady ještě můj velký oblíbenec Roaring Lion. Evropský suverén, kterého jsem viděl na vlastní oči vyhrát Queen Mother Stakes v Ascotu. Tam bylo vše proti němu. Kratší distance i neoblíbená měkká dráha. A stejně to vydřel. Bylo to ale před pouhými dvěma týdny. Nevím, jestli si od té doby dostatečně odpočinul. Navíc půjde poprvé na písku proti americkým specialistům a i v té nejlepší formě by to měl hodně těžké. Je to velký bojovník, pokud by i tady zaběhl, byl by to skutečně výjimečný kůň. Ale nejsem si jist.