Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Nedělní lákadlo v Huntingdonu

Ondřej Blahník: Nedělní lákadlo v Huntingdonu

Nedělní dostihy v Huntingdonu nabízí Edredon Bleu Chase, dříve známou jako Peterborough Chase, kde se představí zajímaví koně na 4000 metrů.

Dnes se také v Irsku běží stejně dlouhá John Durkan Memorial Punchestown Chase, Tipsport bohužel na tento dostih kurzy nevypsal.

Favoritem tu je Mullinsův Min (2:1), který patří ke špičce na tratích do 4000 metrů. Loni byl druhý v Queen Mother Champion Chase za Altiorem a těsně prohrál Melling Chase v Aintree s Politologuem. Start 10 dní potom v Punchestownu již na něj byl asi moc.

Přesto si myslím, že by i tady mohl být k poražení. Loňská vítězka JLT Novices‘ Chase SHATTERED LOVE minule v Down Royal prohrála se Snow Falcon, což není špatný kůň, když proti němu nemohla uplatnit úlevu pro klisny. Další přední nováček loňské sezóny Monalee skončil za ní, i když je pravda, že on by potřeboval trochu delší dostih. Kurz na ní stoupnul na 4:1, ale nebylo to zas o tolik, aby to vyvolávalo nějakou nedůvěru.

Na startu bude i přemožitel Un De Sceaux z Ryanair Chase Balco Des Flos (4,5:1), ale jeho další starty byly poněkud rozpačité. Na Edwulfa (17:1) mi to přijde moc krátké, The Storrytellerovi (17:1) by snad pomohl jen návrat do Punchestownu, kde na jaře uspěl.

 

CHARBEL    V 3:1

Huntingdon – 15:25 – 5. dostih - Tattersalls Ireland Edredon Bleu Chase (4000 m)

Tipsport LIVE   2 body

Ve vrcholu dnešních dostihů v Huntingdonu je favoritem CHARBEL a podle mě oprávněně. Vždy patřil mezi širší špičku, ale do této sezóny vstoupil ještě lépe. Po výhře v Chepstow, což podle mě není úplně dráha pro něj, byl silným soupeřem pro Politologue v Christy 1965 Chase v Ascotu. Tehdy sice měl výhodu 6 lb, ale to bude mít oproti God’s Own (7:1), který vstoupil vítězně do sezóny v Holdon Gold Cupu v Exeteru, také.

Mezi sázejícími je populární Rene’s Girl (6,5:1). Ta na zdejší dráze vyhrála v únoru a pak v Aintree neodolala jen silnému útoku Finian’s Oscar. Minule jí z boje o prvenství vyřadila chyba na posledním skoku, ale nejsem si jist, zda by na něj dosáhla.

Odepisovat by se neměl ani Art Mauresque (8:1). jehož jsem hrál minule v handicapu v Ascotu, který měl skoro prakticky vyhraný.

Josses Hill (10:1) sice tenhle dostih vyhrál před dvěma lety, ve svých výkonech je ale dost nevyrovnaný. Tehdy porazil Tea For Two (10:1), jemuž ale lépe sednou delší tratě.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Tipů: 64, správných tipů: 15, vsazeno: 89 bodů, zisk: - 30,96 bodů