Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Nový rok na "heavy"

Ondřej Blahník: Nový rok na "heavy"
Agrapart loni bojovla v relkeel Hurdle s LAmi Serge foto:ownerbreeder.co.uk

V Cheltenhamu se uskuteční tradiční novoroční mítink se zajímavou nabídkou dostihů. V Británii poslední dobou dost pršelo a tak se odběhnou na velmi měkké dráze.

Hluboká dráha - heavy - podle mě bude mít na výsledky dostihů zásadní vliv a proto jsem se v tipech zaměřil na koně, kterým by tento povrch měl vyhovovat.

 

WILLOUGHBY COURT 2,65:1

Cheltenham - 3. dostih - 14:25 - Dipper Novices' Chase (4200 m)

vítěz (Tipsport Live) 2 body

U mého prvního tipu to ale neplatí. Sice již na měkké dráze vyhrál, není to ale podle mě zrovna jeho parketa. Jedná se totiž spíš o rychlejšího koně. Vkládám však naději do jeho třídy. Udělal na mě dojem již na jaře na Cheltenham festivalu, kde stylem start-cíl vyhrál proutěnky pro nováčky na 4200 metrů a předvedl i bojovnost. Ani ve dvou startech ve steeplechase nenašel přemožitele, když si naposledy bez problémů poradil s velmi dobrým Yanworthem, který je jeho hlavním vyzyvatelem i nyní. Tentokrát bude mít sice nevýhodu 5 lb a jeho aktivní pojetí nemusí být na tomto povrchu ideální. Přesto si myslím, že by své soupeře opět mohl zdolat. Je to totiž talent. Yanworth mu ale nedá nic zadarmo a na měku to umí i Ballyandy, který loni na takové půdě vyhrál handicap na proutěnkách v Newbury a i při svém debutu na těžkých skocích.

 

SAMETEGAL 5,5:1

Cheltenham - 4. dostih - 15:00 - Handicap Chase (4200 m)

vítěz (Tipsport Live) 1 bod

V Cheltenhamu to umí a sedne mu i měkká dráha. Loňskou sezónu sice vynechal, do té nové ale vstoupil slušně. Druhé místo ve Wetherby bylo dobré a i třetí příčka, kterou získal na rozbahněném okruhu Grand National kurzu v Aintree, nebyla špatná. Devítičlenné pole je vyrovnané, ale právě zkušenost s tímto povrchem mu zde dává jistou výhodu. Spolufavorit Burton Wells sice na "heavy" již vyhrál, v Cheltenhamu se představil dvakrát a úplně dojem neudělal. Poprvé měl dostih celkem slušně rozjetý, v závěru však v kopci končil. V dalším startu zde měl pád v průběhu dostihu. Top Gamble tady byl loni třetí, s vyšším ratingem a naposled byl druhý za Un De Sceaux, ale 25 délek. Obhájce Shantou Flyer ho má vyšší a poslední formy moc dobře nevypadají. Koně, co se vrací na místo činu, však nelze podceňovat.

 

AGRAPART 6,5:1

Cheltenham - 6. dostih - 16:10 - Relkeel Hurdle

vítěz/místo (Tipsport life) 1 bod

Favoritkou je Colin's Sister, která v obou startech v nové sezóně porazila loňského nadějného nováčka Wholestone. Pro Old Guarda asi bude bude distance na takto měkkém povrchu dlouhá. AGRAPART tady na podobném povrchu s Lizzie Kelly v sedle těsně porazil L'Ami Serge, který pak uspěl ve Francii a velmi dobře šel mezi špičkou i v posledních startech na ostrovech. V tomle kurzu to za malý risk stojí.