Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Petrlíkův memoriál nevidím tak jednoznačně

Ondřej Blahník: Petrlíkův memoriál nevidím tak jednoznačně

Hlavním dostihem ve Velké Chuchli bude Memoriál Harryho Petrlíka určený klisnám, kde podle mě pozice favoritky není tak jasná, jak vypadá.

 

BENEDICTION V 4,2:1

Velká Chuchle - neděle - 5. dostih - 15:00 - Memoriál Harryho Petrlíka

Tipsport 1 bod

Hlavním dostihem nedělního chuchelského odpoledne je dostih určený klisnám. Ty se střetnou v nepočetném poli na mílové distanci. Favoritkou je zde Saša. Ta na této distanci letos dvakrát zvítězila a dokonce porazila výkvět domácích mílařů ve Velké ceně Prahy. Oba dostihy se ale odehrávaly v hodně svižném tempu, když na jaře jí to tady rozjela Rabbit Havana. Její distanční optimum je asi o něco víc. Tady se schází malé pole pouze pěti soupeřek. Z nich jsou sice dvě zaměřeny na sprinty, nejsou to ale žádné "páličky" od startu. Dostih by se tak nemusel hned o začátku odehrávat v přepáleném tempu.

Přiznám se, že v tomto dostihu jdu především po kurzu. Saša předvedla, že je hodně kvalitní klisna. Její kurz 1,33:1 v porovnání s BENEDICTION je však podle mě hodně nízký. I ona u nás patří ke špičce. Poslední tři starty absolvovala na 1200 metrů, kdy byla pátá ve Svatováclavské ceně v Mostě a minule v Chuchli druhá, když si poradila s vysokou váhou. Její parketou jsou především dostihy na 1400 metrů. Na této distanci vyhrála na rozmoklé mostecké dráze Cenu Jezdecví a na úvod sezóny Memoriál Jaroslava Maška v Chuchli, kde nosila jednu z nejvyšších vah. Ve Francii jako tříletá dokázal vyhrát z pozice i na 1500 metrů. Za určitého průběhu si myslím, že jejich souboj může být vyrovnaný a proto beru vyšší kurz.

Podle mě by to mělo být mezi nima. Ulmmaquwain i přes slušný původ má za sebou teprve debut. Druhá z předzkoušky Oaks Luxia se vrací po roce. Na Manollu by to mělo být skutečně dlouhé a podle posledního měření sil s Benediction je mezi nimi minimálně 10 kg rozdílu.

 

Statistika tipů v roce 2018:

Tipů: 49, správných tipů: 14, zisk: - 13,93 bodů

(nejvyšší kurzy: Frodon 7,5:1, Raviella 4,5:1)