Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Sagar se mezi staršími neztratí

Ondřej Blahník: Sagar se mezi staršími neztratí

Jedním z vrcholů nedělního odpoledne v Chuchli bude náš největší srovnávací dostih na míli Velká cena Prahy a já tu mám jeden tip.

SAGAR V/M 8/2,5:1

Velká Chuchle - 16:20 - 7. dostih - Velká cena Prahy

Tipsport 1 bod

Velká cena Prahy je silně obsazený dostih a podle mě také vyrovnaný. Na to již reaguje Tipsport a vyrovnává i nabídku. Favoritem je stále Red Persian, ale jeho kurz již stoupnul na 4,5:1. Je to jistě kůň s vysokou třídou, ale letos běžel jen jednou na jaře v irském Dundalku, kde vyhrál dostih na 1200 metrů. Za to dostal na naše poměry vysoké hodnocení RPR 90 lb, ale od té doby se na dráze neukázal. První start na našem území bere asi především jako průpravu pro bohatě dotovaný EJC Million, který by mu distančně měl sednout lépe.

Já jsem příznivec Noble Cliffse, který tu loni vyhrál. Delší zdravotní pauza ale u něj není ideální. Z naší špičky se mi minule líbil výkon Zocka v Lázeňské míli. Sice nesl méně než soupeři, ale s blinkers vyloženě ožil a jsem zvědavý, zda to i nyní potvrdí.

Do tipu jsem si ale vybral vítěze Velké jarní SAGARa. To je kůň, který potřebuje tempo, čehož se ve francouzských startech nedočkal. Dokáže si ho udělat sám, ale je lepší, když mu ho někdo rozjede a tady to vypadá, že by se toho pár koní mohlo ujmout. Ve Velké jarní ukázal, že to umí rozšlapat i z pozice, když s ním Jack Mitchell trochu ztratil v oblouku a musel ho rozstrkávat. Pokud se mu průběh povede, myslím, že se našim nejlepším starším vyrovná a kurz mi přijde solidní.

Sagar při vítězství v Memoriálu prof. V. Michala