Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Samcro, Samcro, Samcro?

Ondřej Blahník: Samcro, Samcro, Samcro?

Christmas Festival v Leopardstownu vrcholí čtvrtým dnem a jeho hlavním bodem budou tentokrát Ryanair Hurdle.

To je dostih pro proutěnkáře na 3200 metrů a já zkusím opět představit jeho účastníky.

 

PETIT MOUCHOIR   V/1-3  22/3,5:1

Leopardstown – 15:30 – 5. dostih – Ryanair Hurdle (Gd.1, 3200 m)

Tipsport   1 bod (0,5/0,5)

Vypadalo to, že hvězdou letošní sezóny bude Samcro (2,6:1). Zatím se tomu nestalo, ale důvěru veřejnosti stále má. Byl hvězdou mezi nováčky. V únoru vyhrál v Leopardstownu na 2 mílích, v Cheltenhamu opanoval Ballymore Novices‘ Hurdle na 4200 metrů. Hned první start v nové sezóně byl ale byl zklamáním, když prohrál s o 5 lb méně zatíženým Bedrockem (12:1). V dalším startu se střetl s dvojnásobným vítězem Champion Hurdle Buveur D’Air, který ho jasně porazil. Tady má další šanci, ale očekávání ho trochu předchází. Jeho tým by si navíc pro něj přál měkčí povrch, než na jakém se poběží.

Naopak Sharjah (6:1) minule uspěl na pevnější dráze, když porazil Faugheena, a na „good“ vyhrál v létě i Galway Hurdle. Se Samcrem ale v listopadu prohrál. Tehdy to však odtáhl a nemohl uplatnit svůj finiš.

Do sezóny tu vstupuje jeho stájový druh Melon (2,85:1), druhý z Champion Hurdle. Ten se ale prezentoval především na závodištích s členitějším povrchem. V Irish Champion Hurdle tu v únoru podal jeden ze svých nejhorších výkonů, ale je možné, že mu tehdy nesedla pomůcka „uši“.

Tehdy tady vyhrál Supasundae (6:1). Ten tu před rokem potrápil Apple’s Jade v Christmas Hurdle na 4800 metrů a druhý byl i ve Stayers‘ Hurdle v Cheltenhamu. Střídat disciplíny mu ale nevadí a sezónu zakončil prvenstvím v Punchestown Champion Hudle opět na 2 mílích. Minule na Apple’s Jade hodně ztrácel, ale ta je teď jak raketa a na vstup do sezóny to nebylo špatné.

Když to tak vezmu, favorité mě v těchto kurzech moc nelákají. Sharjahovi by měl sednout podklad a Supasundae by mohl jít v dalším stratu nahoru, ale ani oni mě nepřesvědčili. Bedrock mohl těžit z letní formy.

Proto zkusím zariskovat na někom, kdo na první pohled moc dobře nevypadá. Tím je PETIT MOUCHOIR. U něj není známa aktuální forma, když se postaví v sezóně na start poprvé. Tu loňskou navíc celou absolvoval na steeplechase. V nich patřil mezi špičku nováčků na 2 mílích, ale na prvenství nedosáhl.

Já si myslím, že návrat na proutěnky není od věci. Na nich si vedl lépe. Před dvěma lety tu Ryanir Hurdle vyhrál a pak přidal i Irish Champion Hurdle. Sezónu pak zakončil třetím místem v Champion Hurdle v Cheltenhamu, ale zdejší rovná dráha jeho ofenzivnímu stylu vyhovuje víc. To se dá říci i o momentálním stavu půdy, tak proč to za malý obnos nezkusit proti favoritům.

 

Tipů: 71, správných tipů: 20, vsazeno: 101,5 bodů, zisk: - 7,81 bodů