Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Sobota v Cheltenhamu s velkými handicapy

Ondřej Blahník: Sobota v Cheltenhamu s velkými handicapy

November Meeting v Cheltenhamu pokračuje nabitým sobotním programem, jehož hlavními body jsou dva velké handicapy.

THE WORLDS END  V  1,8:1

Cheltenham – sobota – 14:15 - mallardjewellers.com Novices' Chase (class 2, 4900 m)

Tipsport Live  3 body

Tohle není handicap. Je to dostih nováčků na steeplechase. V tomhle dostihu je pár zajímavých koní, jako nadějně vypadající Ibis Du Rheu nebo Minella Awards, který měl minule sólo v Aintree, ale jen  v dostihu dvou koní. Já tu ale mám THE WORLDS END. Viděl jsem ho v Aintree, když vyhrál Gd.1 nováčky na hirdách. Loňskou sezónu se zařadil mezi špičku proutěnkářů na dlouhých distancích, ale nijak zvlášť nezářil. Loni totiž dost pršelo a prakticky všechny starty musel absolvovat na měkké půdě, přestože mu víc sedí pevnější podklad. Na něm by se mělo běžet nyní, což mu přijde vhod. Vítězný debut a na těžkých skocích absolvoval v Chepstow, což je taky zvlněná náročná dráha, takže by mu to v Cheltenhamu, kde již taky párkrát startoval mělo, sednout.

STARTOVNÍ LISTINA

 

VICENTE    V/M (1-3)   10/2,8:1

Cheltenham – sobota - BetVictor.com Handicap Chase (Gd.3, 5500 m)

Tipsport Live  1 bod

V tomto dostihu poutá pozornost další návrat někdejšího vítěze Cheltenham Gold Cupu Conegree, kterého během jeho kariéry několikrát přibrzdily zdravotní potíže. Loni na podzim startoval dvakrát a ani jednou dostih nedokončil. Teď by měl nastoupit po operaci dýchacích cest, přesto si radši počkám, jak se tentokrát ukáže.

 Já jsem si tu vybral dva koně, kteří to v Cheltenhamu umí. Singlefarmpayment je tady jako doma. Vyhrával tu již mezi nováčky a teď se zaměřuje na velké handicapy, v nichž nebyl hůř jak pátý. Díky své spolehlivosti je také favoritem dostihu v kurzu 6,5:1.

Já se tu zkusím přiklonit na stranu VICENTE, který v tomto dostihu loni těsně prohrál, když se na rozbahněné dráze silně dotahoval. Jak ale ukázal sezónu před tím, na „goodu“ to snad umí ještě lépe, když na tom povrchu vyhrál Scottish Grand National. Jeho rating je o libru nižší než loni, takže mi tu pasuje.

STARTOVNÍ LISTINA

 

MOVEWITHTHETIMES    V/M (1-3)   17/4,2:1

Cheltenham – sobota - BetVictor Gold Cup Handicap Chase (Grade 3)

Tipsport Live   1 bod

Tohle je skutečně našláplý handicap. Mister Whitaker (7:1) tady na jaře na festivalu v těsném souboji porazil Rathe Be (6,5:1). Jejich váhový poměr se sice otáčí, ale Mister Whitaker šel zatím s každým startem stále nahoru.

Benatar (10:1) loni s nižší váhou těsně porazil Finian’s Oscar a v JLT Novices Chase šel také dobře. Vstupem do nové sezóny mě ale nenadchl.

Kalondra tady loni vyhrál mezi slušnými nováčky a v dubnu si tu ve velkém handicapu vykračoval, jako by měl s lehkostí vyhrát. Nakonec to ale nedotáhl do konce a dva soupeři ho předstihli. Mě tady připadá jako dobrá šance a nejsem sám. Momentálně je spolufavoritem v kurzu 7:1.

Hodně mě tady lákal Frodon (kurz spadl z 21 na 15:1). Ten to v Cheltenhamu umí. V lednu tady vyhrál velký handicap, ale to bylo na „blátě“ a já si ho zařadil do okruhu koní, kterým tento povrch vyhovuje. Zvlášť když tady na jaře skončil za Kalondrou s velkým odstupem. Bylo to ale po náročných startech, kdy se pokoušel uspět mezi absolutní špičkou a v dostihu udělal chybu na jednom ze závěrečných skoků, čímž se dostal mimo hru. Svým výkonem před třemi týdny v Ainree mě ale doslova nadchnul a přesvědčil, že „good“ mu nedělá problém. Přeci jenom ale ponese nejvyšší váhu a přestože ho opět pojede sympaťačka Bryony Frost, sáhl jsem nakonec po někom s nižší váhou.

Tím je MOVEWITHTHETIMES, který tu loni na podzim běhal slušně mezi nováčky. Kalondra ho sice porazil, ale nebyl za ním daleko a teď ponese ještě výhodnější váhu. Na festivalu tady sice v jednom z handicapů propadl, ale to bylo na měkkém povrchu, který mu podle mě tolik nesvědčí, a po chybě na jednom ze skoků to zabalil. Do nové sezóny vstoupil koncem října ve Fakenhamu, kde se ale do cíle nedostal. Do cíle tehdy ještě něco chybělo, tak z toho když po škobrtnutí na skoku vysadil Barryho Geraghtyho, nedokážu posoudit, zda by stáhl prchajícího pozdějšího vítěze Knocknanusse, který vyloženě mezi nějaké dobré koně nepatří. Bylo to ale na dvou mílích a tohle by mu mělo pasovat víc.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Tipů: 59, správných tipů: 15, vsazeno: 82 bodů, zisk: - 23,96 bodů