Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Souboj titánů v nejkratším steeplu

Ondřej Blahník: Souboj titánů v nejkratším steeplu
Altior - foto:oddschecker.com

Vrcholem druhého dne na Cheltenham Festivalu budou Betway Queen Mother Champion Chase, kde si to na dvou mílích rozdá špička “krátkých“ steeplerů.

Favoritem je Hendersonův Altior (2,1:1), který na festivalu vyhrál Supreme Novices‘ Hurdle, kde porazil Mina, loni s přehledem ovládl Arkle Chase. Letos do sezóny nastoupil později, když prodělal operaci dýchacích cest. V Newbury ale opět udělal dobrý dojem, když od letos velmi dobře běhajícího Politologue  (13:1) v pohodě odešel. V pondělí však přišla ze stáje nepříjemná zpráva a mluvilo se o nějakém zánětu v noze. Nicky Anderson ale tvrdí, že dnes je již vše pořádku.

Proti němu půjde další velké hvězda Douvan (4:1). O něm řekl Willie Mullins, že je to snad nejlepší kůň, jakého kdy trénoval. Do loňského ročníku o tom vypovídala i jeho kariéra, kdy byl na krátkých tratích neporazitelný. V Queen Mother Champion Chase však doběhl až sedmý, když se ukázalo, že na vině bylo zranění pánve. I přes avíza jeho návratu se zatím na dráze neobjevil a v jaké formě se ukáže, je otázkou. Před několika dny se ještě překvapivě uvažovalo o jeho startu v Ryanair Chase, ale patrně díky půdě, se opět vrátil na 2 míle.

Střetne se tak se stájovým kolegou Minem (4,5:1), kterého pojede dvojka Paul Townend. Min v prosinci zklamal prohrou se Simply Ned, ale v únoru již v Leopardstownu s přehledem zvítězil. Práci mu tam však ulehčil loňský vítěz Queen Mother Champion Chase Special Tiara (34:1), s nímž to Robbie Power na měkké dráze přepálil. On je to rychlý kůň a stav dráhy jde nyní proti němu, přesto již i na měkku dokázal zaběhnout a návrat Noela Fehilyho je pro něj plusem. Odvážná sázka 1-3 tak nemusí být úplně od věci. Počkal bych si však na Tipsportu na Live sázky.

Potvrdí Samcro roli favorita?

Hned prvním dostihem dne budou Ballymore Novices' Hurdle na 4200 metrů. Tady je velkým favoritem neporažený svěřenec Gordona Elliotta Samcro (1,8:1). Ani šance Mullinsova Next Destination (3,75:1), který v Irsku vyhrával dostihy právě na téhle distanci, však nejsou malé. Z domácích se mi líbí Black Op (11:1), ale až 1-3 za dvojicí favoritů.

Monalee   4,5:1  V

RSA Chase – 15:10 – 2. Dostih

Tipsport  1 bod

Tohle by měl být asi souboj Presenting Percy a Monalee. Prvně jmenovaný loni v Cheltenhamu vyhrál handicap na 3 míle a letos v posledním startu potrápil adepta Gold Cupu Our Duke, i když to byl dostih na 4000 metrů. Stejně dlouhý dostih vyhrál naposledy MONALEE v Leopardstownu, loni však byl druhý v Albert Barlett Novices‘ Hurdle a já se přikláním na jeho stranu. Druhý byl za ním v Leopardstownu Al Boum Photo, ale ten běhal právě dostihy na 4000 metrů a mě přijde, že ho sem Mullins posílá, protože v JLT má jiného koně. Naopak na 3 mílích a v Cheltenhamu jsou prověření Ballyoptic a Black Corton s Bryony Frost.

BLESS THE WINGS  1-3  3,15:1

Glenfarclas Cross Country Chase – 17:10 – 5. dostih

Tipsport  1 bod

Tato cross country se již poslední dobou neběhá jako handicap a od loňského roku je součástí Crystal Cupu. Favoritem je obhájce prvenství a druhý z Grand National Cause Of Causes. BLESS THE WINGS skončil loni druhý a naposledy kros v Chaltenhamu vyhrál. Šancí na umístění má tedy opět velkou. Na startu je i druhý z Velké pardubické Urgent De Gregaine, který loni v zimě kros v Cheltenhamju vyhrál, ale byl to handicap a on nosil nízkou váhu. Na podzim byl v Cheltenhamu třetí. Moc se mi zde nelíbí preferovaní koně jako Tiger Roll, který v krosu moc neuchvátil a The Last Samuri to jde asi jako rozcvičku před Grand National.