Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Souboji Váňových favoritů se v kvalifikaci vyhnu

Ondřej Blahník: Souboji Váňových favoritů se v kvalifikaci vyhnu

Hlavním bodem sobotního programu v Pardubicích je třetí kvalifikace na Velkou pardubickou – Cena firmy Chládek a Tintěra.

Dnes na tiskové konferenci pojišťovna Slávie potvrdila, že se stala sponzorem Velké pardubické pro nadcházející roky. Za jakou cenu není známo. Doufám, že aspoň za tolik, co nabízel Lokotrans. Ale pojďme na tip.

RIBELINO   1-4  3,5:1

Pardubice – 15:25 – 5. dostih – kvalifikace na VP

Tipsport   1 bod

Pozici favorita má oprávněně Ange Guardian. Loni vyhrál dvě kvalifikace, letos je ve dvou startech neporažen. V Úvodní cross country Koroka porazil duo Stretton – Mahony, které se podělilo o druhé místo. V druhé kvalifikaci ho trochu potrápil Sztorm, ostatní ale zůstali za nimi. Myslím, že délka Velké pardubické je už na něj moc, 5800 metrů ale ještě v pohodě zvládá.

Jeho stájový druh a vítěz Velké pardubické 2017 No Time To Lose do sezóny teprve vstupuje patrně po nějakém zranění a já mu dám čas, jak se při své obhajobě ukáže.

Stretton a Mahony se slušně uvedli hned na začátku sezóny, v kvalifikacích ale oba trochu zklamali. Stretton ale šel první kvalifikaci nezvykle defenzivně, a přestože se v závěru posunul dopředu, v rovině už začal slábnout.

Mahony se v druhé kvalifikaci pohyboval v popředí, při vbíhání na travnatý okruh mu ale soupeři odskočili a on se k nim opět přibližoval až v závěru. Podle mě by mu sedla měkčí dráha. Nějaké deště proběhly, a tak pevné by to být nemělo.

Player je pro mě takový nevyzpytatelný kůň. První kvalifikaci ale zaběhl slušně a i on může být ve hře. Bridgeur je koněm, který z toho v konci vycouvá.

Mě se tu líbí RIBELINO. Po vítězství ve Velké pardubické 2015, které získal po diskvalifikaci Nikose, šel s formou výrazně dolů a v minulých sezónách se moc nechytal. Po změně trenéra se mi však zdá, že ožil. V prvním startu s ním Andrew Glassonbury hned z kraje spletl kurz. V první kvalifikaci se podílel na diktování tempa. V závěrečné fázi nastoupil, ale tehdy hluboká oranice mu dělala velké problémy. Takový průběh mu vzal dost sil. Při optimálnější taktice a by ale na tom mohl být líp. Glassonbury již také nabral nějaké zkušenosti a může se poučit. Umístění „na tabuli“ by mohlo být reálné, vypsány jsou ale jen sázky 1-4. Na vítěze byl 40:1, teď už je 30. Také do pátého se dal vsadit 5:1. I 3,5:1 se mi ale z toho okruhu koní za favority nezdá špatných. Zvládnout by to mohl.

 

Tipů: 113, správných tipů: 32, vsazeno: 155,5 bodů, zisk: - 6,96 bodů