Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Stále se mi to zdá moc

Ondřej Blahník: Stále se mi to zdá moc

Dnešní program ve Velké chuchli nabízí řadu zajímavých handicapů a já si vybral v jednom z nich.

CREATOR    V/1-5   15/2,5:1

Velká Chuchle – 15:00 – 3. dostih – handicap II. kat., 1400 m

Tipsport  1 + 1 bod

V tomto dostihu mě zaujal počáteční kurz na Creatora, kterého jsem před dvěma týdny vytáhl v rozboru dvojkového handicapu na míli ve Varech, kde ale nakonec nestartoval. Proč tomu tak bylo nevím, ale snad se nejednalo o nic vážného, když je teď opět na startce. Nad tím u mě visí nějaké otazníky, ale jinak se mi jeho běhání líbí.

CREATOR se loni uvedl třetím místem v Memoriálu Václava Michala, což byl jeho nejlepší výkon u nás. Ani v dalších startech to nebylo špatné. Druhý byl v létě v trojce na míli ve Varech, kde za ním byla Rabbit Breath. Pak se však odmlčel, což může signalizovat, že mohl mít nějaké problémy.

Letos ale zahájil sezónu solidně v trojce na míli v Mostě, kde se mu v rovině dvakrát zúžil prostor, přesto skončil blízko pátý. Poslat ho do silně obsazené Velké květnové bylo zbytečné, Radek Koplík ho ve chvíli, kdy věděl, že nemá na umístění, přestal jezdit.

Já bych si z jeho posledního výkonu hlavu nedělal. Dvouměsíční pauza už vypadá hůř, ale nevypadá, že by měl s formou v prvních startech problém. Dostih je to jako správný handicap vyrovnaný, proto nechápu, proč si zrovna jeho vybral bookmaker jako takového outsidera. Asi to nepřišlo divné jenom mě, protože si toho všimli i jiní a kurz z 20:1 a 3,85 1-5 klesl. Stále se mi ale zdá dobrý.

Řada soupeřů jako Rabbit Breath a Opinion Maker mají dobrou formu, ale také mají ratingy na životním maximu. Pro Has D’Emra, kterého Creator loni v Memoriálu Václava Michala porazil, to může být dlouhé, i když uvidíme, co s ním udělá, když nastoupí bez blinkrů. Chop Chop zas ponese vysokou váhu.

Creator se v handicapu představí poprvé a nemusí tak být zcela podchycen. V porovnání s koňmi, s nimiž běhal, mi jeho rating nepřipadá přemrštěný. Otazník je sice nad aktuální formou, ale proč to v takovém kurzu nerisknout. V posledních startech běhal míle, ale už ukázal, že 1400 metrů není žádný problém, podle mě spíš plus.

 

Tipů: 179 tipů, 55 správných tipů, vsazeno 248,5 bodů, výběr 273,89 bodů, zisk: +25,39 bodů (10,2%, ROI 1,1)

2021: 39 tipů, 14 správných tipů, vsazeno 60 bodů, výběr 74,5 bodů, zisk +14,5 body (24,1%, ROI 1,24)

2020: 14 tipů, 5 správných tipů, vsazeno 17 bodů, výběr 34,85 bodů, zisk: +17,85 bodů (105%, ROI 2,05)

(Ondřej Blahník)