Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Startuje Cheltenham Festival

Ondřej Blahník: Startuje Cheltenham Festival
Buveur DAir po vítězství v Aintree Hurdle

Cheltenhamské závodiště otevře své brány a přivítá největší překážkový mítink Cheltenham Festival. Letošní ročník bude pravděpodobně ovlivněn měkkou dráhou, na kterou tuto dobu nebývají zvyklí. To bylo ovlivněno jak sněhovou nadílkou v minulých týdnech, tak vydatnými dešti posledních dnů.

Druhým dostihem v pořadí jsou je Arkle Chase pro nováčky na steepler na 3200 metrů. Zde se sice schází jen pětice koní. Ti, s nimiž se počítalo, však nechybí. Měkká půda nahrává Saint Calvados, který v Británii vyhrál všechny své 3 tři starty. Minule ve Warwicku lehce porazil na podzim v Cheltenhamu úspěšného North Hill Harvey, ale to je rychlejší koník a na “heavy“ se prostě utopil. Před tím se ukazoval tak srovnatelně s Brian Power, když to na podzim v Sandownu vypadalo, že by měli přijít stejně, než na posledním skoku Brian Power padl. Foodpad a Petit Mouchoir patřili mezi špičku proutěnkářů, kde lepším koněm byl Petit Mouchoir. Foodpad za ním ale moc nezaostával a na těžkých skocích si vede lépe, i když jejich vzájemné srovnání mohlo být ovlivněno zdravotní pauzou, po které Petit Mouchoir nastupoval. Měkčí dráha by ale podle mě měla vyhovovat Foodpadovi, který je podle mě oprávněný favorit.

Velkou favoritkou OLGB Mares‘ Hurdle je moje oblíbenkyně Apple’s Jade a není důvod jí nevěřit. Synot Tip jí má o něco lépe 1,5:1. Možná spíš za risk stojí 1-3 2,5:1 Jer’s Girl, které podle mě sedne kratší dostih lépe než posledně 3 míle.

Dnes ráno pro mě přišla špatná zpráva. Po prohlídce veterináře byl z Champion Hurdle škrtnut My Tent Our Yours, který se mi tam líbil 1-3. Jednoznačným favoritem je obhájce Buveur D’Air, kterého letos povede Barry Geraghty a podle mě by měl svoji pozici potvrdit. U navrátilce Faugheena jsou jisté otazníky, v jaké formě se ukáže.

SUMMERVILLE BOY   1-3  2,75:1

Cheltenham – 14:30 – 5. dostih – Supreme Novices‘ Hurdle

Tipsport  1 bod

Favoritem je dosud neporažený Mullinsův Getabird, který posledně lehce porazil Mengli Khana. Ale i Britové mají slušně nazbrojeno. Kalashnikov upoutal triumfem v Betfair Hurdle Handicapu na rozmoklé dráze v Newbury. SUMMERWILLW BOY si s ním ale před tím v Sandownu jistě poradil a stejně jako jeho jezdec Noel Fehily nevidím důvod, proč by to tak nemělo být i tentokrát. S měkkou dráhou by neměl mít problém.