Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Tea For Two nejde při obhajobě podceňovat

Ondřej Blahník: Tea For Two nejde při obhajobě podceňovat
Tea For Two v paddocku před svým loňským triumfem

Startuje tří denní mítink v Aintree a jedním z hlavních dostihů je Betway Bowl Chase na 5000 metrů, kde bude obhajovat loňského vítězství Tea For Two.

 

TEA FOR TWO 1-3 3,3:1

Aintree - 3. dostih - 15:50 - Bowl Chase

Synottip 1 bod

Horkým favoritem je oprávněně Might Bite, který podal výborný výkon v Cheltenham Gold Cupu. Sice skončil druhý, ale podmínky pro něj byly náročné. Těžký terén a 5300 metrů již na něj bylo moc. Tady by to mělo být na "good to soft" a o něco kratší trať by mu měla sednout lépe. Nedokážu si představit, že by měl prohrát, ale radši bych tady zkusil něco s vyšším kurzem než 1,7:1.

Podle kurzů by za ním měl mít šanci suverén Betfair Chase v Haydocku Bristol De Mai, to je ale vyložený specialista na hlubokou dráhu a ta by ho čekat neměla. Jedním z koní, které jsem doporučoval do Cheltenham Gold Cupu byl Definitly Red. Myslel jsem si, že nedostatek třídy by na měkké dráze mohl vykompenzovat svojí vytrvalostí. To se ale nestalo a na vítěze dost ztrácel. Ubrání metrů tady pro něj není plusem.

V King George VI Chase zaběhl velmi dobře Double Shuffle, když nestačil jen na Might Bite. Před tím ale nic tak světoborného nedokázal.

Letos se mi líbil Clan Des Obeaux, ale zatím chodil dostihy okolo 4000 metrů. Proto bych se přidal na stranu TEA FOR TWO. Jeho nejlepším letošním výkonem bylo třetí místo v King George VI Chase. V posledních startech v Cheltenhamu, včetně Gold Cupu, se ale moc neukázal. Tamní dráha mu ale nejde k duhu. Nejlepší výkony podal na rovných drahách a loni tu po boji porazil Cue Carda. Mohl by se tak předvést v jiném světle a umístění 1-3 by mělo být reálné.