Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Tip na páteční Sandown

Ondřej Blahník: Tip na páteční Sandown

V sobotu je v Británii na programu řada velkých dostihů, mítink v Sandownu ale začíná již v pátek a já si tam vybral jeden tip.

Tento dostih žádná z místních sázkovek vypsaný nemá, Tipsport ho ale bude mít v nabídce LIVE sázek. Uvidíme, jaký kurz bude ¼ hodiny před začátkem, zatím se mi ale líbí.

 

PORTRUSH TED    V    (konečný kurz – aktuálně 9:1)

Sandown – pátek – 16:00 – 5. dostih

Pertemps Network Handicap Hurdle – 4700 m

Tipsort LIVE   1 bod

Padl mi do oka, když jsem študoval jiný dostih, v němž pak nakonec nešel kvůli půdě. Bratr dobrých steeplerů Brian Boru a Shantou Village se uvedl dobře již na NH Flatech vítězstvím v Gr.2 v Aintree. Před dvěma lety svůj první start na překážkách proměnil v lehké vítězství v menším dostihu na 4800 metrů. Bylo to na „good ground“ a zbytek sezóny pak vynechal. Další start absolvoval až letos v lednu, kdy lehce vyhrál handicap na 4300 metrů v Ayru se známkou 131 lb. Tehdy o něm trenér Warren Greatrex řekl, že čekali s jeho návratem až na měkkou půdu, kterou potřebuje kvůli zdravotním problémům. Kvůli nim má i speciální přípravu, kdy je každý den plaven v bazénu. V dalším startu nastoupil v handicapu v Haydocku na trati 4900 metrů s ratingem 138 lb. Dostih se běžel na hluboké půdě, odvodil ho a na posední překážce spadl, když byl na stejné úrovni jako dva soupeři s nižšími váhami, kteří se na něj dotáhli. Nevím, jak by to dopadlo, teprve začal být pobízený a dostal jednu bičem. Handicaper mu přidal 1 lb.

Jeho projev mi přijde stále trochu zelený, ale kromě toho pádu v předešlých dvou startech na překážkách neprohrál a slušnou třídu ukázal už v NHF. Nechci tu moc rozebírat soupeře, ale nezdá se mi to tak silné, aby byl v takovém kurzu. Dráha na proutěnky je hlášena měkká, na některých místech hluboká. Pršet má jen mírně, takže by to nemělo být tak hrozné, myslím, že je to pro něj lepší než kdyby to bylo hluboké celé.

STARTOVNÍ LISTINA

Tipů: 132, správných tipů: 38, vsazeno: 178,5 bodů, zisk: - 3,96 bodů

Tipů 2020: 6, správných tipů: 2, vsazeno: 7 bod, zisk: + 3 body

(Ondřej Blahník)