Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Trophy loterie v Newbury

Ondřej Blahník: Trophy loterie v Newbury
Whisper foto: sportinglife.com

Hlavním tahákem dnešních dostihů v Newbury je populární Ladbrokes Trophy Chase dříve známá jako Hennessy Gold Cup.

Je to jeden z největších handicapů v Británii. V listině vítězů má celou řadu výborných koní. Z poslední doby třeba dva vítězě Cheltenham Gold Cupu Denman a Bobs Worth nebo vítěze Grand National Many Clouds.

Tipsport vypsal ještě dva dostihy. Do John Francome Novices' Chase se pouštět nebudu. Horkým favoritem Fighting Fifth Hurdle v Newcastlu je zas vítěz Champion Hurdle Buveur D'Air, který je po úspěšném comebacku Faugheena jeho hlavním vyzyvatelem o post krále proutěnkářů a tomu také odpovídá kurz 1,23:1. Já se zkusím ponořit do "loterie" Trophy Chase a vytáhnu trochu víc koní.

 

Newbury - 6. dostih - 16:00 - Trophy Chase

WHISPER           10:1 (vítěz) 1 bod

                          2,5:1 (1-4) 2 body

POTTERS LEGEND 3,5:1 (1-6) 1 bod

DOUBLE ROSS 3,75:1 (1-6) 1 bod

Jako každý správný handicap není lehký na tipování. Favoritem je působivý vítěz handicapu v Limericku Total Recall a zatím ve třech startech ve steeplechase neporažený American. Oba ale nastupují s výrazně vyšší ratingem, než s jakým uspěli v minulých startech, navíc pro Americana je to teprve vstup do sezóny, přestože především on ještě nemusel ukázat všechno.

Nejvyšší váhu ponese vítěz Cheltenham Gold Cupu 2015 Conegree, který ale od té doby laboruje se zraněním, a přestože na jaře v Punchestownu podal opět dobrý výkon, při úvodním startu sezóny byl zadržen.

Já jsem si tu vybral WHISPERa. Svěřenec Nicky Hendersona patřil mezi špičku již na proutěnkách, kde byly jeho parketou dlouhé distance. Loni přešel na těžké skoky a stal se věčným rivalem velmi nadějného Might Bite. Před třemi týdny se vítězně rozběhal v Kemtonu, kde porazil v dalším startu lehce vítězného Clan de Obeaux. Třídu tedy má, a i když to bude jeho první start v handicapu, rating mu podle mě sedí.

Tipem "do dálky" by mohl být nenápadný POTTERS LEGEND, u něhož se můžeme opřít o jeho vytrvalost. Dosud sice neběhal s takhle kvalitní konkurencí, podává ale vyrovnané výkony a pravidelně se umisťuje. Rating má tedy prověřený a tady nastoupí s minimální váhou.

Dalším koněm, kterého nelze podceňovat, je DOUBLE ROSS. Loni byl v tomto dostihu třetí a pak se odmlčel až do letošního podzimu, kdy čtvrtým místem v Chepstow nezklamal a v posledním startu v Sandownu ztratil jezdce brzy po startu. Proto mě u něj překvapuje takhle vysoký kurz. Umístěním do šestého místa podle mě nepřekvapí.