Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Un De Sceaux a trialy v Haydocku

Ondřej Blahník: Un De Sceaux a trialy v Haydocku

Sobota opět na ostrovech nabízí zajímavé dostihy. Jde především o mítink v Ascotu a Haydocku.

Hlavním dostihem týdne je Royal Salute Whisky Clarence House Chase na 3400 metrů v Ascotu, kde se představí jeden z nejlepších irských překážkářů Un De Sceaux. Haydock láká trialy na Cheltenham festival i zajímavým handicapem.

 

UN DE SCEAUX 1,53:1

Ascot - 16:35 - 6. dostih - Clarence House Chase

vítěz 3 body

V dostihu na 3400 metrů se představí pouhá pětice startujících. Jednoznačným favoritem je Mullinsův UN DE SCEAUX, který patří k nejlepším překážkářům v Evropě na distancích do 4000 metrů. Vítěz Ryanair Chase v Cheltenhamu prohrál loni na ostrovech jen v závěru sezóny s taktéž výborným Fox Nortonem. I do nové sezóny vstoupil vstoupil ve velkém stylu, takže by neměl mít problém si připsat další vítězství v dostihu, jehož poslední dva ročníky vyhrál, i když loni se běžel v Cheltenhamu.

Z jeho soupeřů se totiž zdá být vážnějším soupeřem jen Brian Power, který sice na podzim uchvátil svým steeplovým debutem, ale začátkem prosince chyboval na posledním skoku ve chvíli, kdy již bylo jasné, že nebude mít na vítězného Sceau Royal. Ten nyní figuruje jako druhý favorit pro Arkle, nezdá se však, že by zatím měl být formátem koně jako je Un De Sceaux.

Un De Sceaux vítězí v Clarence House Chase v Ascotu před dvěma lety

 

THE NEW ONE 2,2:1

Haydock - 15:40 - 4. dostih - Champion Hurdle Trial Hurdle

vítěz 2 body

Favoritem dostihu se čtyřmi účastníky není nikdo jiný než vítěz posledních tří ročníků tohoto dostihu THE NEW ONE. Ten se stále nachází v dobré formě, o čemž svědčí jeho druhá místa z International Hurdle Cheltenhamu a Christmas Hurdle v Kemtonu, kde v obou případech byli nad jeho síly reprezentanti zelenožlutých barev J P McManuse. My Tent Ou Yours a především vítěz Champion Hurdle Buveur D'Air však nejsou žádný "ořezávátka" a porážka od nich nebyla žádná ostuda.

V Cheltenhamu za ním skončil nedaleko čtvrtý jeho dnešní soupeř Ch'Tibello, ale i když se jednalo o jeho první start v sezóně, ani na moment ho neohrozil a jejich poměr vah zůstává zachován. Otočení poměru sil se nedá očekávat ani od loni druhého Clyne, který si již naposledy vyzkoušel těžké skoky.

The New One druhý v International hurdle v Cheltenhamu, kde za ním skončil Ch'Tibello čtvrtý