Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Upoutávka na sobotní dostihy na ostrovech s jedním tipem

Ondřej Blahník: Upoutávka na sobotní dostihy na ostrovech s jedním tipem

Tahákem sobotních dostihů na ostrovech je vstup do sezóny vítěze Arkle Footpada. Odběhne se ale i několik dalších jedničkových dostihů.

 

NAAS - 13:30 - Poplar Square Chase (Gd.3, 3200 m)

Mullinsova hvězda FOODPAD je považován za konkurenta Altiora pro QueEn Mother Champion Chase. Tohle by pro něj měla být rozcvička při vstupu do sezóny. Kurz 1,2:1 se ale moc hrát nedá. Největším konkurentem by mu měl být Saint Calvados, který ale na něj v Arkle Chase vůbec nestačil. Profil cheltenhamské dráhy mu ale nemusel sednout. Před tím si na rovných drahách počínal suverénně, takže by mu to tady mohlo sednout líp. Lepší by ale pro něj byla měkčí dráha.

STARTOVNÍ LISTINA

 

NAAS - 14:05 - Fishery Lane Hurdle (Gd.3, 3200 m)

V dostihu čtyřletých proutěnkářů poutá pozornost především trojice koní, z nichž dva jsou z tréninku Williho Mullinse. Favoritem je Saldier, který měl na rovinách vyšší rating, když ve Francii běhal black type dostihy. Na překážkách měl pomalejší rozjezd, když v Triumph Hurdle byl s odstupem pátý. Na Punchestown Festivalu ale své přemožitele z Cheltenhamu porazil. Je možné, že potřeboval získat zkušenosti anebo mohli mít soupeři za sebou těžší dostih. Ani to, že v jeho sedle bude stájová jednička Ruby Walshe, nemusí tolik znamenat. Ten ho jezdil i v minulosti a pravidelně dává přednost barvám Riche Ricciho.

Paul Townend je stálým partnerem MR ADJUDICATORa. Ten začátkem února porazil v Leopardstownu Farclase, který mu porážku vrátil v Triumph Hurdle. V Punchestownu sice se Saldierem prohrál, nebyl od něj daleko a náročný dostih v Cheltenhamu, kde se běželo na těžké půdě, se na něm mohl projevit. Vždyť Farclas byl v Punchestownu až pátý.

Také Espoir D'Allen porazil Farclase. Na vánočním festivalu v Lepardstownu ale těžil ze svých zkušeností když měl na svém kontě již tři vyhrané dostihy, ale Farclas teprve začínal. Ten ho i s Mr Adjudicatorem v dalším startu porazil, když přes něj přešli v cílové rovině. Espoir D'Allen se pak již do konce sezóny na dráze neobjevil.

STARTOVNÍ LISTINA

 

AINTREE - 15:10 - British Thoroughbred Retraining Centre Hurdle (Class 2, 4000 m)

TIPSPORT LIVE

Unowhatimeanharry (3,5:1) měl výbornou předloňskou sezónu, kdy byl takřka neporazitelný v proutěnkách na 3 míle, kdy prohrál jen v Stayers' Hurde v Cheltenhamu. Začátek loňské sezóny ale tak přesvědčivý nebyl. Po té co doběhl s odstupem třetí v Long Walk Hurdle v Ascotu prodělal operaci dýchacích cest. Na dráhu se vrátil na jaře v Stayers' Hurdle, kde ale nezaběhl a jeho trenér Harry Fry se vyjádřil, že se po pauze na rychlo nedostal do optimální formy. Přestože na 4000 metrů také vyhrál, je přeci jenom specialistou na 3 míle a distance pro něj může být krátká.

V Stayers' Hurdle byl třetí Wholestone (3,5:1), který by s distancí mohl mít menší problém, i když jeho optimem je také na delších tratích. Na 4000 metrů porazil v Cheltenhamu Agraparta (8:1), který mu na delší trati porážku vrátil. Oba dostihy se ale odehrály na hluboké dráze a Agrapart je vyložený "bláťák".

Tentokrát se ale poběží na dráze označené jako "good". VISION DES FLOS (3,5:1) patřil v minulé sezóně mezi špičku nováčků, i když na výrazný úspěch nedosáhl. Sice běhal spíš na měkku, bylo to ale často na 2 mílích. Rychlost tedy nějakou má, 4000 metrů ale pro něj vypadá jako optimální trať. Po nepovedeném pokusu na těžkých skocích se teď vrací na proutěnky a může tu mít slušnou šanci.

Pole ještě doplňuje Un Temps Pour Tout (10:1), který také patřil ke špičce, ale na dráhu se vrací po více jak roční pauze.

STARTOVNÍ LISTINA

 

REDICEAN   V 9:1

Wincanton - 16:00 - Unibet Elite Hurdle (Gd.2, 3100 m)

Tipsport Live 1 bod

Tady bych si představoval jako favorita We Have A Dream (3,5:1), který loni na britském území neokusil hořkost porážky, když patřil mezi absolutní špičku nejmladšího ročníku. Cheltenham Festival sice vynechal, ale v Aintree si to v pohodě vynahradil. Do popředí se tu ale dostala jeho stájová kolegyně Verdana Blue (3,5:1), která na podzim vyhrála na rovině i v Kemptonu na proutěnkách, kde lehce porazila Old Guarda, což je slušný kůň. Nicky Henderson o ní říká, že by jí měla sednout rychlá dráha.

Na sázkovém trhu je ale v posledních dnech populární If The Cap Fits (3,25:1). Ten loni odstartoval překážkovou kariéru třemi výhrami, když i v HNF patřil ke špičce. Kvůli zranění ale vynechal druhou půlku sezóny. Teď by ale měl nastoupit opět v plné síle.

Mě se tu ale zdá trochu podceňovaný REDICEAN. I jemu se loni dařilo, když mezi nejmladšími překážkáři vyhrál tři dostihy v Kemptonu, kde lehce uspěl i v jedničkovém dostihu. Na měkké půdě v Triumph Hurdle se mu ale nedařilo. Comeback v Cheltenahmu zaznamenal před dvěma týdny, kdy skončil druhý s nejvyšší váhou v poli. Nechal za sebou i Gumballa, kterého v Aintree porazil We Have A Dream.

Podle mě ale Cheltenham není pro Rediciena optimální dráha. On začínal na rovinách, kde vlastnil rating 85 lb. Rovné dráhy jsou často pro takové koně lepší a to si myslím i o něm. Tady by mu to tedy mělo sedět. V sedmi koních je umístění jen do druhého místa, tak bych to za menší obnos zkusil prubnout na vítěze.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Tipů: 57, správných tipů: 15, vsazeno: 80 bodů, zisk: - 21,96 bodů