Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: V Cheltenhamu jako před rokem

Ondřej Blahník: V Cheltenhamu jako před rokem

Třetí den mítinku v Cheltenhamu se odběhne zajímavý handicap přes proutěnky, kde jsem si našel jeden tip.

 

HARAMBE   1 - 5   3,3:1

Cheltenham – 16:00 – 4. dostih - Unibet Greatwood Handicap Hurdle (3300 m)

Fortuna   1 bod

V Cheltenhamu je deštivé počasí a dráha se od pátku hodně změnila. Třetí den mítinku taky asi nebude v nejlepším stavu. Hlášena je měkká, ale může být i hlubší. Mezi favority tohoto handicapu tak patří koně s nízkou váhou.

Tegerek už je rozběhaný, v říjnu tu hezky vyhrál, ale bylo to na rychlejší dráze, dostal přívažek 8 lb a dosud neběhal v těžší konkurenci.

Proschema si na rovinách vyběhal slušný rating 104 lb. Loni přešel na překážky a vyhrál proutěnky ve Wetherby a i teď v prvním sezónním startu tam zaběhl slušně. Tohle je ale Cheltenham.

Edwardstone se mi z mladých koní líbí nejvíc. V Supreme Novoces‘ Hurdle nešel špatně. Jenom nevím, jestli zrovna jemu sedne měkká dráha.

Vybral bych si spíš mezi staršími. Hunters Call se před třemi lety rozloučil porážkou Silver Streaka v těžkém handicapu v Ascotu. Letos se ale vrátil v dobré formě a po lehké výhře v Southwellu byl čtvrtý v Galway Hurdle. Je to ale takový rychlejší kůň a na měkkou dráhu mi moc nesedí.

Ballyandy dokáže zaběhnout i s absolutní špičkou. Sice ponese nejvyšší váhu, ale na měkké dráze je jako doma a už má start v nohách, kdy byl druhý ve Ffos Las druhý za Sceaux Royalem, který následně vyhrál Elite Hurdle ve Wincantonu. A to nesl o 4 lb víc. 10:1 na Tipsportu jsem si vzal, teď už je 8,5. V takovémto dostihu je ale lepší někdo s větším kurzem do dálky.

HARAMBE je nakonec mojí volbou. Je to obhájce loňského prvenství a poběží se za podobných podmínek. Loni porazil o krk Gumbala, který měl včera do svého pádu dobře rozjetý steepl pro nováčky. Loni šel se známkou 137 lb, teď má rating 143 lb. To není tak hrozné. Před tím, než přešel na překážky byl třetí na měkké dráze Gr.2 NHF v Aintree. Na proutěnkách zpočátku chodil spíš tempem, chyběla mu však koncovka. Proto začal chodit schovaný vzadu v poli. Na rychlejších drahách pak sice někdy nestihl ofenzivnější koně, ale finiš má dobrý. Takovým loni vyhrál. Naposledy šel Betfair Hurdle Handicap na 3300 metrů v Newbury. V rovině si postupně lepšil pozici, na poslední překážce však spadl přes padnuvšího koně. Alan King tu má sice spolufavorita Edwardstone, ale Harambe by mohl být opět dobrá šance. Stejně jako loni ho jede Sam Bellamy. Na vítězství má 20:1 u Tipsportu, na „tabuli“ ho však má líp Fortuna.

STARTOVNÍ LISTINA

Tipů: 128, správných tipů: 37, vsazeno: 173,5 bodů, zisk: - 2,96 bodů

Tipů 2020: 2, správných tipů: 1, vsazeno: 2 bod, zisk: + 4 body

(Ondřej Blahník)