Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: V Down Royal se představí účastnící Gold Cupu

Ondřej Blahník: V Down Royal se představí účastnící Gold Cupu

Velké překážkové dostihy se dnes nepoběží jen ve Wetherby, ale v irském Down Royal a Ascotu.

V Ascotu se dnes poběží Sodexo Gold Cup Handicap Chase na 4800 metrů, což je hodně vyrovnaný dostih. Favority jsou Whatmore a Commanche Red, což byli minulou sezónu nováčky na steeplech a takoví koně bývají populární. Loni v Ascotu chodil dobře Regal Encore, ale tomu je zas už 12 let. Uvažoval jsem o Valtorovi, který to v Ascotu také umí a už se seběhal na podobnou známku, jako když zde před dvěma lety převálcoval soupeře v podobném handicapu. Zatím je v Ascotu hlášeno „good to soft“, ale asi prší a dostih se běží až v 16:40. Měkká dráha mu sedne, ale jeho kurz již klesnul myslím z 10 na 8 a už se mi do toho nechce. 1-3 2,85 ale nezní špatně. Asi se opět přikloním k „svému“ Black Cortonovi s Bryony Frost. Ten je podle mě lepší v Kemptonu, ale i v Ascotu to zvládá. Měkká dráha mu ale stíží situaci, když ponese nejvyšší váhu a žádný velikán to není. Fortuna i Tipsport ho mají 7:1, ale tip tady nechám být. V dostihu poběží i kdysi velká hvězda Might Bite, ale tomu už se vyloženě nechce a zlomil jsem nad ním hůl. Oproti koni, kterého jsem viděl v Aintree a v Cheltenhamu už je to někdo jiný.

16:40 – STARTOVNÍ LISTINA

 

Dva velké dostihy se poběží v irském Down Royal. V Lough Construction Ltd. Chase na 3900 metrů se představí Samcro, který v Cheltenhamu vyhrál nováčky na 4000 metrů. Velký talent, ale také dost nevyrovnaný. Proti němu nastoupí Mullinsův Easy Game, který už v nové sezóně dvakrát hezky vyhrál. I druhý Elliottův Battleoverdoyen běhal dobře. Do to ho se pouštět nebudu. Ale tip mám v druhém vrcholu.

16:00 – STARTOVNÍ LISTINA

 

THE STORYTELLER   V   6:1

Down Royal – 15:25 – 4. dostih - Ladbrokes Champion Chase – 4800 m

Tipsport     1 bod

V první Gr.1 překážkové sezóny na ostrovech bude mít silné zastoupení Gordon Elliott. Delta Work vyhrál dva loňské největší irské steeply na 4800 metrů Savills Chase a Irish Gold Cup v Leopardstownu a byl pátý v Chetenham Gold Cupu. Do sezóny loni vstupoval v tomto dostihu, moc se mu však nedařilo. I teď to bude jeho první start v nové sezóně, a přestože tu před dvěma roky vyhrál na proutěnkách a v sedle bude mít stájovou jedničku Jacka Kennedyho, radši bych počkal, jak se rozběhá.

Poprvé pod vedením Gordona Elliotta se představí Presenting Percy, který se přestěhoval od Patricka Kellyho. Po vítězství v RSA Chase 2018 se s ním další rok počítalo jako s jedním z favoritů pro Cheltenham Gold Cupu, ale sezóny mu moc nevyšla, když stále čekal na jeho oblíbenou měkkou dráhu. Po rozběhání na proutěnkách však v Gold Cupu na „good to soft“ skončil devátý. Loni potvrdil pátým a třetím místem ze Savills Chase a Irish Gold Cupu, že patří mezi špičku. V Cheltenham Gold Cupu spadl na předposlední překážce, když nebyl na špatné pozici. Sedala by mu měkká dráha, ale ta ho asi nečeká. Místo zraněného Davyho Russella navíc bude mít v sedle poprvé Denise O’Regana.

Za déšť se modlil i Henry de Bromhead pro svého Chris’s Dreama, který loni lehce vyhrál dva dostihy, ale v Cheltenham Gold Cupu skončil až desátý.

Já budu věřit, že by forma mohla tlouct třídu. Gordon Elliott bude mít na startu ještě THE STORYTELLERa. Ani on nemá špatnou třídu, i když svůj jediný úspěch v Gr.1 v Champion Novice Chase v Punchestouwnu získal před víc jak dvěma lety jen díky tomu, že se vyautovali Al Boum Photo a Finian’s Osar. K širší špičce ale patřil stále, když bral několik umístění ve velkých dostizích. Loni se věnoval spíš proutěnkám, letošní sezónu ale začal již koncem července.

V Galway Plate mi s kurzem 19:1 přišel podhodnocený, ale na třetí překážce po startu byl asi kvůli nějakému problému zadržen, za dva dna totiž na témž mítinku lehce vyhrál a v Galway vyhrál i další start. Na rychlejší dráze začátkem října v Gowran parku nestačil na Easy Game, který si dostih rozjel pro sebe. Za dva týdne ale opět lehce vyhrál v Punchestownu. Tam z dnešních soupeřů porazil stájové kolegy Alpha Des Obeaux a Ravenhilla i Bromhedova Balko Des Flos. Ti jsou sice už za zenitem, přesto ukázal dobrou formu, kterou teď může proti nerozběhaným soupeřům zužitkovat.

STAROVNÍ LISTINA

Tipů: 127, správných tipů: 36, vsazeno: 172,5 bodů, zisk: - 7,96 bodů

Tipů 2020: 1, správných tipů: 0, vsazeno: 1 bod, zisk: - 1 bod

(Ondřej Blahník)