Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: V Leopardstownu si lze vybrat

Ondřej Blahník: V Leopardstownu si lze vybrat

Na první den Dublin Racing Festivalu jsem si vybral mezi nováčky.

Kromě Irish Champion Hurdle je druhým největším dostihem sobotního programu v Leopardstownu Ladboekers Dublin Chase, kde se na trati 3400 metrů střetne šestice soupeřů.

Jim vévodí Mullinsův Min, druhý z Queen Mother Champion Chase, který se úspěšně rozběhal začátkem prosince. S Ruby Walshem bude prvenství v tomto dostihu obhajovat, když loni oplatil porážku z vánočního vystoupení taktéž v Leopardstownu Simply Ned.

Simply Ned se na zdejší dráze výborně daří a o Vánocích obhájil triumf, když na cílové pásce porazil stájového druha Min Footpada. Kurz 7,5:1 nevypadá špatně. 1,55:1 na Min mi přijde dost málo.

Z Británie přijíždí i Saint Calvados, který také na úvod sezóny Footpada porazil a porážka od Altiora a Un De Sceaux nebyla ostudou.

Special Tiara má již svůj věk. Navíc doma v Irsku se mu moc nedaří. Pevná dráha mu ale půjde do karet.

STARTOVNÍ LISTINA

 

MENGLI KHAN   V 8:1

Leopardstown – 16:45 – 6. dostih – Arkle Novices Chase

Tipsport Live   1 bod

Mengli Khan patřil loni mezi předním nováčkům na proutěnkách. V Supreme Novices‘ Hurdle skončil třetí, když byl dlouho ve hře. Na úvod sezóny se předvedl působivým vítězstvím v menším dostihu v Punchestownu a na chvíli se stal favoritem pro Arkle. O Vánocích ale tady zklamal až čtvrtou příčkou, když dostih jednoznačně opanoval Le Richebourgh a před ním skončili i Us And Them a Voix Du Reve. V dostihu ale skočil moc opatrně několik skoků, čímž se dostal trochu mimo tempo, které dříve byl normálně schopen absolvovat. Po jednom nevydařeném dostihu bych ho tedy neodepisoval a kurz mi přijde solidní, i když včera byl ještě nabízen 10:1.

Bude se asi jednat o hodně rychlý dostih, protože z Británie sem míří „šílenec“ Knocnanuss, který to umí skutečně nakopnout. Šanci může mít i loni čtvrtý ze „Supreme“ Paloma Blue, který naposledy na zdejší dráze vyhrál.

STARTOVNÍ LISTINA