Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: V neděli není jen Pardubická

Ondřej Blahník: V neděli není jen Pardubická

Tipsport již kromě Velké pardubické vypsal nabídku na všechny nedělní dostihy a já si tam vybral pár tipů.

 

DULCAR DE SIVOLA V/1-3 10/3:1

Pardubice - neděle - 1. dostih - 11:30 - Cena Jana Kašpara

Tipsport 2 body (1+1)

Favorit New Finch má letos na svém kontě dva lehké triumfy. Sice na kratší trati, ale distance u něj nemusí být problém. Původní favorit Apple's Kamikaze mě ničím neoslovil. Z koní, kteří u nás ještě nestartovali podle mě vypadá lépe Caline De Juilley, který měl ve Francii aspoň rating 54 kg. To DULCAR DE SIVOLA dostal loni ve Francii jako čtyřletý za vítězství v Nancy známku 57 kg. U nás se etabloval poměrně dobře. Hned jeho úvodní druhé místo nebylo špatné, ale je pravda, že tehdy nosil malou váhu. V dalším startu se kvůli kolizi nedostal přes irskou lavici, v srpnu ale opět podal dobrý výkon, když v Ceně Peruána na 5200 metrů skončil čtvrtý. Tam narazil na zkušenější soupeře než tady a jeho vyběhlá forma má pro mě váhu. Ještě jsem tady vymýšlel, že bych dal do dálky (1-4 2,85:1) Shegertona, který také neběhá špatně a má delší tratě vyzkoušené, ale zůstanu jen u svého tipu. Nabízený kurz je podle mě dost dobrý.

 

TURDUS V 3,85:1

Pardubice - neděle - 5. dostih - 14:10 - Cena Vltavy

Tipsport 1 bod

Izynka se tady na jaře hezky předvedla v Úvodní Cross Country Koroka, což bylo na stejné distanci. V srpnové kvalifikaci "štycla" Velký anglický skok. Naposledy startovala v předzkoušce na Cenu Vltavy a skončila třetí. Před ní byl TURDUS, který potrápil i vítězného Hegnuse. Je to takový ofenzivnější kůň a očekávaná rychlejší dráha mu přijde vhod. Poměr mezi nimi by tak mohl být zachován, protože přes nesporné kvality Izynky, je pro ní lepší měkčí podklad.

Podceňovat nelze ani pětiletého Vernoise, kterého tu minule porazil jen Zarif. Ten ale nesl o 5,5 kg víc. A také Wild Dangera, který Turduse na jaře porazil, v dalším startu ale byl zadržen před Hadím příkopem, když začal vyklízet pozice. Ve svých 11 letech mu ale můžeme nějaký ten výpadek prominout. Cena Vltavy je pro něj podle mě distančně lepší než Cena Labe, kde v posledních dvou letech skončil shodně čtvrtý.

 

Statistika tipů v roce 2018:

Tipů: 53, správných tipů: 14, zisk: - 17,93 bodů

(nejvyšší kurzy: Frodon 7,5:1, Raviella 4,5:1)